اشتراک گذاری

۱۴۰۱-۰۵-۱۵
25 پایگاه‌‌ فوریت‌های پزشکی حرم امام رضا(ع)؛ آماده ارائه خدمت در تاسوعا و عاشورای حسینی
سرپرست معاونت درمان مؤسسه درمانی آستان قدس رضوی از آمادگی کامل 25 پایگاه‌‌ فوریت‌های پزشکی حرم امام رضا(ع) و همچنین بخش‌های مختلف دارالشفا در تاسوعا و عاشورای حسینی خبر داد.

سیدمهدی موسوی‌نژاد، سرپرست معاونت درمان مؤسسه درمانی آستان قدس رضوی در گفت‌‌وگو با آستان‌نیوز بیان کرد: با توجه به پیش‌بینی حضور پرشور عزاداران سید و سالار شهیدان حضرت اباعبدالله الحسین(ع) از اقصی نقاط کشور در مراسم سوگواری حرم مطهر رضوی در تاسوعا و عاشورای حسینی، علاوه بر 7 پایگاه ثابت فوریت‌های پزشکی، 18 پایگاه سیار نیز در گوشه و کنار اماکن متبرکه رضوی آماده خدمات‌رسانی به بیماران اورژانسی در این ایام خواهد بود.

وی افزود: دو پایگاه از 25 پایگاه فوریت‌های پزشکی واقع در باب الرضا(ع) و صحن امام حسن مجتبی(ع)، با حضور تیمی متشکل از پزشک و پرستار و تجهیزات کامل درمانی، به‌صورت ویژه برای ارائه خدمات رایگان و شبانه‌روزی به بیماران اورژانسی در ایام تاسوعا و عاشورا مجهز می‌شود.

استقرار 25 دستگاه آمبولانس در حرم و محدوده آن 

موسوی‌نژاد با بیان این‌که 25 دستگاه آمبولانس و یک دستگاه اتوبوس آمبولانس شهری نیز با همکاری مؤسسه درمانی آستان قدس رضوی و اورژانس 115 شهری در این ایام در حرم مطهر رضوی و اطراف آن مستقر خواهند شد، گفت: بیماران اورژانسی در صورت نیاز به خدمات تکمیلی پزشکی با استفاده از این آمبولانس‌ها به بیمارستان‌های سطح شهر منتقل می‌شوند.

وی ادامه داد: ارائه خدمات فوریت‌های پزشکی در مجموع با بهره‌گیری از ظرفیت حدود 150 نیروی مؤسسه درمانی آستان قدس رضوی، خادمان سلامت این مؤسسه و اورژانس 115 مشهد در نهم و دهم ماه محرم امسال انجام خواهد شد. 

تقویت خدمات شبانه‌روزی دارالشفاء امام(ع) 

موسوی‌نژاد درباره جزئیات خدمات دارالشفاء امام(ع) نیز تصریح کرد: این مرکز درمانی شبانه‌روزی با تقویت نیروهای بخش‌های گوناگون همچون اورژانس، پزشکان عمومی، تزریقات، پانسمان و سرم‌تراپی، آماده خدمات‌رسانی به عموم زائران و مجاوران در ایام برگزاری مراسم عزاداری سیدالشهدا(ع) در جوار بست شیخ طوسی بارگاه ملکوتی رضوی است.

وی با تأکید بر این‌که آزمایشگاه و رادیولوژی دارالشفای امام(ع) از شامگاه جمعه 14 مرداد تا پایان مراسم عزاداری عاشورا در حرم مطهر حضرت رضا(ع) به صورت شبانه‌روزی به بیماران اورژانسی خدمات‌رسانی می‌کند، افزود: بخش همودیالیز این مرکز درمانی نیز در صورت نیاز بیماران دیالیز خونی در این ایام علاوه‌بر شیفت‌های صبح و بعدازظهر، در شیفت شب فعال خواهد بود.

یادآور می‌شود، مرکز فوریت‌های پزشکی مؤسسه درمانی آستان قدس رضوی از طریق تماس با شماره‌ ۳۲۰۰۲۴۲۴، در تمام ساعات شبانه‌روز آماده‌ خدمات‌رسانی به بیماران اورژانسی در محدوده اماکن متبرکه رضوی است.

افزودن دیدگاه جدید:

متن ساده

HTML محدود

Image CAPTCHA
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید
ارتباط با ما ستاد خبری حراست