اشتراک گذاری

۱۴۰۱-۰۵-۱۵
کتابخانه و موزه ملی ملک میزبان آیین سوگواری سیدالشهدا(ع)
مراسم سوگواری سیدالشهدا(ع) به مدت پنچ روز در کتابخانه و موزه ملی ملک بزرگترین موقوفه فرهنگی آستان قدس رضوی در تهران برپا شد.

به گزارش آستان نیوز، مراسم سوگواری سیدالشهدا(ع) به مدت پنچ روز در کتابخانه و موزه ملی ملک بزرگترین موقوفه فرهنگی آستان قدس رضوی در تهران برپا شد. 

آیین و مجلس سوگواری و روضه‌خوانی امام حسین(ع) در کتابخانه و موزه ملی ملک برپایه وقف‌نامه حاج حسین آقا ملک بنیان‌گذار و واقف این گنجینه، با رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی و حفظ فاصله اجتماعی، از جمعه تا سه‌شنبه 7 تا 11 محرم‌الحرام (14 تا 18 مرداد) از ساعت 7 تا 8:30 در ساختمان این موقوفه در حال برگزاری است. 

اجرای این آیین وقف‌نامه‌ای با قرائت زیارت عاشورا، سخنرانی، نوحه‌خوانی و روضه‌خوانی در سوگ و رثای سیدالشهدا(ع) و یاران باوفایشان، همراه خواهد بود. 

آیین سوگواری سید و سالار شهیدان حضرت اباعبدالله الحسین(ع)، یکی از هشت آیین وقف‌نامه‌ای- مذهبی این مجموعه به شمار می‌رود که هر ساله به مناسبت فرارسیدن تاسوعا و عاشورای حسینی با مجالسی منظم برپا می‌شود. 

کتابخانه و موزه ملی ملک توسط حاج حسین آقا ملک، بزرگترین واقف معاصر ایران در سال 1316 خورشیدی برای حرم مطهر رضوی وقف شده است و در حال حاضر به نشانی تهران، میدان امام خمینی(ره)، سردر باغ ملی، خیابان ملل متحد (میدان مشق)، پذیرای دوستداران فرهنگ و هنر اسلامی- ایرانی است.

افزودن دیدگاه جدید:

متن ساده

HTML محدود

Image CAPTCHA
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید
ارتباط با ما ستاد خبری حراست