اشتراک گذاری

۱۴۰۱-۰۵-۱۱
مجموعه سندهای سیاسی انقلاب اسلامی به مرکز اسناد آستان قدس رضوی اهدا شد
مجموعه سندهای سیاسی انقلاب اسلامی از سوی خانواده شهید منا، حجت‌الاسلام سیدحسن حسینی به مرکز اسناد و مطبوعات آستان قدس رضوی اهدا شد.

به گزارش آستان نیوز، مجموعه سندهای سیاسی انقلاب اسلامی از سوی خانواده شهید منا، حجت‌الاسلام سیدحسن حسینی به مرکز اسناد و مطبوعات آستان قدس رضوی اهدا شد. 

محمدهادی زاهدی، مدیر مرکز اسناد و مطبوعات آستان قدس رضوی، این مجموعه را حاوی هزار و 200 صفحه سند عنوان کرد که بعد از  فهرست نویسی به مخزن اسناد تحویل داده شد.

وی، این مجموعه را شامل نامه‌های اداری و شخصی، صورتجلسه، تقاضانامه، عریضه، مصالحه نامه، مبایعه نامه، دعوت نامه، مدارک هویتی، یادداشت‌های شخصی، گزارش‌های سیاسی و نظامی، صورتحساب، متن مصاحبه و پرسش و پاسخ شخصیت‌های سیاسی، بریده جراید، حکم قضایی، شکایت‌نامه، دادخواست، جزواتی از مصوبات مجلس، عملکرد نمایندگان و فهرست تخصیص بودجه در مناطق مختلف خراسان و چند موضوع پراکنده دیگر عنوان کرد. 

حجت‌الاسلام سید حسین حسینی متولد سال 1330 در روستای بزبیشه قائنات است که همزمان با پیروزی انقلاب اسلامی مسئولیت‌های مختلفی در کمیته انقلاب اسلامی، حزب جمهوری اسلامی، شهربانی، ارتش جمهوری اسلامی ایران، سپاه پاسداران، دانشگاه آزاد و اداره تبلیغات در فرودگاه‌های کشور را در کنار تدریس در دانشگاه عهده دار بوده است.

وی در سال 1394 با مسئولیت نظارت بر عملکرد روحانیون اعزامی به حج در عربستان حضور یافته بود که در فاجعه منا به شهادت رسید.

افزودن دیدگاه جدید:

متن ساده

HTML محدود

Image CAPTCHA
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید
ارتباط با ما ستاد خبری حراست