اشتراک گذاری

۱۴۰۱-۰۵-۱۱
شهید بی‌سر، زائر محرم حضرت رضا(ع) شد
در غروب سومین روز ماه محرم، پیکرهای مطهر پنج شهید مدافع حرم، از جمله سردار بی‌سر، شهید عبدالله اسکندری در حرم مطهر رضوی طواف داده شد.

به گزارش آستان نیوز، مراسم تشییع پیکرهای مطهر شهدای مفقود‌الاثر محور خان‌طومان، سردار شهید عبدا... اسکندری، سردار شهید رحیم کابلی و شهیدان والامقام مصطفی تاش موسوی، محمد امین کریمیان و عباس آسمیه، که از طریق آزمایش DNA شناسایی شده است، عصر امروز از میدان شهدای مشهد آغاز شد و سوگواران حسینی این پیکرهای مطهر را تا حرم مطهر رضوی بدرقه کردند.

مراسم وداع با این شهیدان، همزمان با اقامه نماز مغرب و عشاء در رواق امام خمینی(ره) با مرثیه سرایی و مداحی ذاکر اهل بیت(ع)؛ حاج احمد واعظی آغاز شد.

در ادامه نیز آیت‌الله سید‌احمد علم‌الهدی، نماینده ولی فقیه در استان خراسان رضوی به ایراد سخنرانی پرداخت و گفت: شهدای مدافع حرم، رهروان راستین سیدالشهدا(ع) در عصر حاضر هستند، چرا که آن‌ها به ندای آن حضرت لبیک گفته و جان خود را در راه دفاع از دین فدا کردند.

وی افزود: همراه و همسفر شدن با سیدالشهدا(ع) کار بسیار سختی است اما اگر کسی تصمیم بر همراهی آن حضرت داشته باشد در واقع در مسیر شهادت قرار گرفته است.

امام جمعه مشهد مقدس ابراز کرد: شهدای مدافع حرم که امشب میزبان آن‌ها هستیم با درس گرفتن از مکتب سیدالشهدا(ع) در مقابل دشمن سنگ دل ایستادند و مانند سیدالهشدا(ع) جان خود را در راه دفاع از دین فدا کردند و به مقام والایی در نزد خدا رسیدند.

افزودن دیدگاه جدید:

متن ساده

HTML محدود

Image CAPTCHA
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید
ارتباط با ما ستاد خبری حراست