اشتراک گذاری

۱۴۰۱-۰۵-۱۱
عزاداری هیئت یزدی‌ها در حسینیه حرم امام رضا(ع)
همزمان با سومین شب ماه محرم، هیئت محله محمودآباد یزد در حسینیه حرم امام رضا(ع) به عزاداری پرداختند.

به گزارش آستان نیوز، همزمان با سومین شب ماه محرم، هیئت محله محمودآباد یزد در حسینیه حرم امام رضا(ع) به عزاداری پرداختند.

در اجتماعی باشکوه که با حضور زائران و مجاوران در حسینیه صحن قدس حرم مطهر امام رضا(ع) برگزار شد، هیئات مذهبی مختلف مراسم عزاداری خود را برگزار کردند که شاخص‌ترین آن‌ها هیئت صاحب الزمان(عج) محمودآباد یزد بود.

در حاشیه این مراسم محمود عاشقان ملک، مسئول هیئت صاحب‌الزمان محمودآباد یزد با اشاره به قدمت 300 ساله این هیئت گفت: در چند سال گذشته هیئت‌های یزدی فعالیت‌های اجتماعی بیشتری داشته‌اند و مشغول همکاری با خادمیاران و بسیج محل هستند.  

وی افزود: امسال نیز با ارتباطی که با آستان قدس رضوی برقرار شد و دعوتی که از سوی این آستان ملکوتی به عمل آمد، برای نخستین بار در دهه اول ماه محرم حدود ۵۵٠ نفر از عزاداران این هیئت با ١١ دستگاه اتوبوس به مشهد مقدس مشرف شدند تا یک شب را در حرم مطهر رضوی به عزاداری و سوگواری بپردازند.

ملک ادامه داد: همچنین بیش از 8 دهه است که در دهه آخر ماه صفر افزون بر ١٠٠ هیئت یزدی برای عزاداری به مشهد الرضا(ع) مشرف می‌شوند و قطعا امسال نیز با شور و شکوه بیشتری این حضور اتفاق خواهد افتاد.

محفل عزاداری حسینیه حرم هر شب و تا پایان ماه صفر در صحن قدس حرم مطهر رضوی از ساعت ٢٢ تا ٢۴، میزبان هیئات مختلف مذهبی از سراسر کشور و حتی کشورهای اطراف است و زائران و مجاوران می‌توانند با حضور در این محفل، میهمان این هیئات مذهبی باشند.

افزودن دیدگاه جدید:

متن ساده

HTML محدود

Image CAPTCHA
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید
ارتباط با ما ستاد خبری حراست