اشتراک گذاری

۱۴۰۱-۰۵-۱۰
رواق کودک حرم امام رضا(ع)؛ محفل عزاداری «هیئت کبوتران»
رواق کودک حرم امام رضا(ع) در ماه محرم با ویژه‌برنامه «هیئت کبوتران» میزبان زائران کوچک امام رئوف شده است.

به گزارش آستان نیوز، در نخستین روزهای سال جدید بود که بخشی از فضای رواق کوثر حرم مطهر رضوی به نام رواق کودک نام‌گذاری و افتتاح شد تا زائران کم و سن حرم حضرت رضا(ع)، از همان سن کودکی با برنامه‌های متناسب گروه سنی خود در حرم مطهر همراه و با فرهنگ و آداب دینی آشنا شوند.

طی ماه‌های گذشته، استقبال خانواده‌ها از برنامه‌های این رواق بسیار چشمگیر بوده و در مناسبت‌های مختلف، کودکان بسیاری از میهمان این ویژه برنامه‌ها شده اند. به همین مناسبت همزمان با فرا رسیدن ماه محرم حسینی نیز، آستان قدس رضوی تلاش کرده است در کنار محافل عمومی عزاداری، برنامه‌هایی هم به طور خاص برای این گروه سنی داشته باشد.

رواق کودک حرم امام رضا(ع)؛ محفل عزاداری «هیئت کبوتران»

 

ترویج فرهنگ اهل بیت(ع) از کودکی

حجت‌الاسلام و المسلمین حسین شریعتی‌نژاد، معاون تبلیغات اسلامی آستان قدس رضوی به اهمیت این موضوع اشاره و تصریح کرد: همه ما از کودکی محب و شیفته سیدالشهداء(ع) شده‌ایم و ضروری است این سنت حسنه را برای کودکان امروز نیز اجرا کنیم، به همین دلیل همزمان با ماه محرم الحرام در حرم امام رضا(ع)، بیش از یکصد عنوان برنامه در حال برگزاری است که یکی از آن‌ها مراسم عزاداری ویژه کودکان به نام «هیئت کبوتران» است.
 

رواق کودک حرم امام رضا(ع)؛ محفل عزاداری «هیئت کبوتران»

 

شرط ثبت نام به دلیل محدودیت فضا

معاون تبلیغات اسلامی آستان قدس رضوی افزود: این مراسم هر روز ویژه کودکان 5 تا 9 سال در رواق کودک واقع در صحن کوثر برگزار می‌شود و در همین روزهای نخست هم با استقبال پرشور والدین و کودکان مواجه شده است که با توجه به این میزان استقبال، محدودیت مکان و ضرورت رعایت پروتکل‌های بهداشتی، شرکت در این مراسم فقط از طریق ثبت نام قبلی صورت می‌گیرد.

حجت‌الاسلام شریعتی‌نژاد اظهار کرد: مراسم عزاداری کودکان که به همراه اجرای سرود، سینه‌زنی، روایت قصه‌های عاشورایی و مسابقه است هر روز صبح از ساعت 8:30 آغاز و تا ساعت 9:30 ادامه دارد که والدین و مربیان مهدها و مدارس می‌توانند جهت ثبت نام کودکان، از طریق شماره 05132002888 اقدام کنند.

افزودن دیدگاه جدید:

متن ساده

HTML محدود

Image CAPTCHA
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید
ارتباط با ما ستاد خبری حراست