اشتراک گذاری

۱۴۰۱-۰۵-۰۴
تولید سالانه ۶ هزار مترمکعب پوکه ساختمانی در کارخانه هبلکس بیرجند
کارخانه هبلکس بیرجند که تحت مدیریت مؤسسه عمران و توسعه رضوی، به ظرفیت تولید سالانه قابل توجهی دست یافته، علاوه بر تأمین نیاز داخل، صادرات به کشورهای منطقه را نیز هدف‌گذاری کرده است.

به گزارش آستان‌نیوز، مؤسسه عمران و توسعه رضوی که ذیل بنیاد بهره‌وری موقوفات آستان قدس رضوی فعالیت می‌کند، حدود یک دهه قبل در راستای انجام فعالیت‌های عمرانی، اقتصادی و اجرای پروژه‌های عام‌المنفعه و محرومیت‌زدایی، احداث کارخانه‌ای مدرن در شهرک صنعتی بیرجند خراسان جنوبی را کلید زد؛ کارخانه‌ای که حالا نه تنها در حوزه عمرانی کشور کاملا شناخته شده است، بلکه توانسته دروازه‌های صادرات به کشورهای منطقه را نیز به روی خود بگشاید.

تولید سالانه 6 هزار متر مکعب پوکه و 150 هزار متر مکعب بلوک بتنی سبک

دکتر مهدی قربانی، مدیرعامل مؤسسه عمران و توسعه رضوی درباره ظرفیت‌های این کارخانه می‌گوید: هم اکنون در این مجموعه سالانه 6 هزار متر مکعب پوکه و 150 هزار متر مکعب بلوک بتنی سبک اتوکلاو شده تولید می‌شود که در آینده‌ای نزدیک نیز انواع پنل‌های مسلح  AAC نیز به سبد محصولات آن اضافه خواهد شد.

مدیرعامل مؤسسه عمران و توسعه رضوی ادامه می‌دهد: محصولات تولید شده در کارخانه بیرجند با استفاده از مواد اولیه مرغوب و با تکیه بر مهندسان جوان و متخصص تولید می‌شود، به همین دلیل این محصولات از نظر پارامترهای کیفی، جزء بهترین محصولات تولیدی و مطابق با استانداردهای موجود هستند و هبلکس بیرجند با این تولید، نقش بسزایی در گسترش این محصول نوین در سطح کشور دارد.

تأمین مالی اجرای طرح‌های عام‌المنفعه
وی، احداث کارخانه هبلکس بیرجند و تولید محصول AAC با جدیدترین تکنولوژی را در راستای فعالیت‌های اقتصادی مؤسسه عمران و توسعه رضوی به عنوان یکی از راه‌های تأمین بودجه برای اجرای طرح‌های عام‌المنفعه بر می‌شمرد و می‌گوید: کارخانه هبلکس بیرجند با ظرفیت اسمی تولید سالانه 150 هزار متر مکعب محصول AAC فعال است و شامل بخش‌های خط تامین مواد اولیه همچون سیلیس، آهک زنده و سیمان، مجهز به تجهیزات قالبگیری، برش، پخت نهایی، جداسازی، بسته‌بندی و همچنین دیگ بخار است که زنجیره تولید را کامل کرده است.

قربانی ادامه داد: راه‌اندازی این کارخانه در استان خراسان جنوبی علاوه بر ایجاد اشتغال برای 500 نفر به‌ صورت مستقیم و غیرمستقیم، نقش مؤثری در گسترش صنعت هبلکس در کشور داشته است.

تلاش برای توسعه بازار صادراتی
قربانی با اشاره به برنامه‌های مؤسسه عمران و توسعه رضوی در حوزه توسعه بازارهای صادراتی اظهار می‌کند، گفت: این مجموعه درصدد است علاوه‌‌ بر تأمین نیاز داخل، انواع پنل‌ها و بلوک‌های تولیدی را به کشورهایی همچون قزاقستان، ارمنستان، پاکستان، افغانستان و عراق هم صادر کند.

افزودن دیدگاه جدید:

متن ساده

HTML محدود

Image CAPTCHA
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید
ارتباط با ما ستاد خبری حراست