اشتراک گذاری

برای نخستین بار در کشور صورت گرفت؛
۱۴۰۱-۰۵-۰۱
رونمایی از دانش فنی تولید دو محلول جراحی قلب باز داروسازی ثامن
با حضور وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، از دانش فنی تولید دو محلول جراحی قلب باز که برای نخستین بار در کشور توسط شرکت داروسازی ثامن تولید شده است، رونمایی شد.

به گزارش آستان نیوز، با حضور وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، از دانش فنی تولید دو محلول جراحی قلب باز که برای نخستین بار در کشور توسط شرکت داروسازی ثامن تولید شده است، رونمایی شد.

دو محلول مورد اشاره که داروسازی ثامن، به دانش فنی تولید آن دست یافته، محلول پایه کاردیوپلژیای دل نیدو (محلول پلاسما لایت در حجم 1000 میلی‌لیتر) و محلول کاردیوپلژیک آماده مصرف (محلول سن توماس نوع 2 در حجم 1000 میلی‌لیتر)، است که برای انجام عمل‌های جراحی قلب باز استفاده می‌شود.  

در گذشته این دو محصول دارویی چه به صورت تولیدی و چه به صورت وارداتی، در کشور وجود نداشت اما به همت متخصصان شرکت داروسازی ثامن، اکنون این محلول‌های کاردیوپلژیک منطبق با فارماکوپه جهانی قابل تولید در داخل کشور است. 

این دو محلول که برای نخستین بار در کشور تولید شده است، دارای کیفیت کاملاً مشابه نمونه‌های خارجی است اما قیمت آن نهایی پایین‌تر و مقرون به‌صرفه‌تر است. در حال حاضر این محلول‌ها آماده ورود به فهرست دارویی کشور و اخذ مجوزهای لازم برای تولید انبوه توسط داروسازی ثامن است.

افزودن دیدگاه جدید:

متن ساده

HTML محدود

Image CAPTCHA
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید
ارتباط با ما ستاد خبری حراست