اشتراک گذاری

۱۴۰۱-۰۵-۰۱
شرکت قند تربت حیدریه واحد نمونه صنعتی خراسان رضوی شد
شرکت قند تربت حیدریه وابسته به بنیاد بهره‌وری موقوفات آستان قدس رضوی به‌عنوان واحد نمونه صنعتی خراسان رضوی انتخاب شد.

به گزارش آستان نیوز، در این مراسم که با حضور وزیر کشور، استاندار خراسان رضوی و رئیس سازمان صمت برگزار شد، لوح تقدیر به دکتر احسان اله اژدری مدیر عامل شرکت قند تربت حیدریه اهدا شد.

درج نماد در بازار پایه فرابورس

مدیرعامل شرکت قند تربت حیدریه، پذیرش در بورس را از دلایل مؤثر در کسب این موفقیت دانست و تصریح کرد: این مهم از طریق عملکرد شفاف مالی و فنی و نیز دریافت گزارش مقبول از حسابرس قانونی طی چند سال پیاپی محقق شده است.

وی ادامه داد: درج نماد در بازار پایه فرابورس و همچنین ارزش‌گذاری سهام شرکت به عنوان اولین شرکت از زیرمجموعه‌های بنیاد بهره وری موقوفات آستان قدس رضوی هم نقش مؤثری در انتخاب به‌عنوان واحد نمونه صنعتی استان داشته است.

افزایش 46 درصدی تولید شکر

اژدری با اشاره به افزایش حدود 46 درصدی تولید شکر سفید از محل تصفیه شکر خام و چغندر را یکی از اقدامات مهم صورت گرفته در سال 1400 دانست و گفت: میزان ملاس تولیدی نیز حدود 39 درصد رشد داشته است.

وی ادامه داد: ضمن این‌که شاهد افزایش میزان چغندر قند خریداری به میزان 16درصد نسبت به سال گذشته بوده‌ایم؛ علی‌رغم کاهش سطح میانگین عیار در کشور، بالاترین عیار چغندرقند خریداری شده مربوط به این شرکت بوده است.

مدیرعامل شرکت قند تربت حیدریه با اشاره به بهبود مستمر در شاخص‌های کیفی محصول تولیدی این کارخانه گفت: همین ارتقاء کیفیت، افزایش رضایت‌مندی مشتریان و مصرف‌کنندگان محصولات تولیدی را به دنبال داشته است.

وی ادامه داد: افزایش رضایت‌مندی پیمانکاران چغندرکار طرف قرارداد، یکی دیگر از علل مؤثر در انتخاب شرکت به‌عنوان واحد نمونه صنعتی خراسان رضوی بوده که این مهم به واسطه تسویه حساب به موقع وجه چغندر خریداری شده، به دست آمده است.

اژدری با بیان این‌که براساس شاخص‌های اندازه‌گیری مطابق با استانداردها، شاهد عدم تولید آلایندگی‌های زیست محیطی توسط این کارخانه هستیم، خاطر نشان کرد: توجه به حفظ محیط زیست و ارتقاء پارامترهای معیار مصرف انرژی، از جمله اولویت‌های شرکت قند تربت حیدریه به‌شمار می‌رود.

تعریف پروژه‌های دانش‌بنیان

وی ، تعریف پروژه‌های دانش‌بنیان برای اصلاح خط تولید و تولید محصولات با کیفیت بهتر و جدید را یکی دیگر از اقدامات موثر در کسب این موفقیت دانست و گفت: در سال 1400 واحدهای تحقیق و توسعه و همچنین طرح و برنامه ایجاد شد و بودجه مصوب به این واحدها برای پیشبرد اهداف و برنامه استراتژیک شرکت اختصاص داده شد.

مدیرعامل شرکت قند تربت حیدریه ادامه داد: علاوه‌براین، با توجه به نیاز بازار، تنوع بخشی در بسته‌بندی محصولات تولیدی شکر سفید و قهوه‌ای انجام و به بازار عرضه شده است.

وی افزود: شرکت قند تربت حیدریه همچنین همکاری خوبی با دولت در امر تصفیه و تبدیل شکر خام به شکر سفید داشته که در این راستا بیش از 40 هزار تن شکر را به منظور تامین نیاز مصرفی خانوار تولید و عرضه کرده است.

اصلاح شاخص مصرف انرژی

اژدری با اشاره به اصلاح شاخص مصرف انرژی برای تولید هر تن محصول تصریح کرد: با توجه به مصرف بالای برق در کشور، تولید و تامین برق مورد نیاز کارخانه توسط نیروگاه داخل شرکت و بدون نیاز به برق شبکه سراسری صورت می‌گیرد.

وی ادامه داد: افزایش راندمان تولید چغندر قند در هکتار از 47 تن به 51 تن در سطح مزارع کشت چغندر قند پیمانکاران طرف قرارداد، موفقیت دیگری است که از طریق ارائه برنامه‌های ترویجی، توسعه ارائه خدمات مکانیزه، توزیع به‌موقع نهاده‌های کشاورزی و تسویه حساب به‌موقع بهاء چغندرقند خریداری شده، محقق شده است.

مدیرعامل شرکت قند تربت حیدریه افزود: شرکت قند تربت حیدریه علاوه‌‌بر ارائه مساعده‌های مالی مورد نیاز کشاورزان، نهاده‌های کشاورزی ضروری نظیر کود، سم و بذر را بین آن‌ها توزیع کرده و همچنین در زمینه ایجاد شبکه‌های آبیاری نوین (آبیاری تحت فشار) به‌منظور کاهش آب مصرفی در مزارع نیز به چغندرکاران کمک کرده است.

افزودن دیدگاه جدید:

متن ساده

HTML محدود

Image CAPTCHA
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید
ارتباط با ما ستاد خبری حراست