اشتراک گذاری

۱۴۰۱-۰۴-۲۸
چشم روشنی خادمان امام رضا(ع) برای سادات متولد عید غدیر
به مناسبت عید سعید غدیر، جمعی از بانوان خادمه حرم مطهر حضرت رضا(ع) با هدایایی ویژه راهی بیمارستان‌های شهر مشهد شدند تا چشم روشنی‌های ویژه‌ای را تقدیم مادرانی کنند که فرزندان تازه متولد شده‌شان جزو خانواده سادات هستند و تاریخ تولدشان با این عید فرخنده یکی شده است.

به گزارش آستان نیوز، ظهر از نیمه روزی که دین بر ما شیعیان تمام شده، گذشته است. چند تن از بانوان خادم رضوی منتظر مقابل بیمارستان ام البنین(س) مشهد ایستاده‌اند تا بعد از هماهنگی‌ با بخش زنان و زایمان به دیدن مادرانی بروند که یا خود سید و ساداتند و یا در دل خود 9 ماه تمام مشقت حمل نوزادی را به شیرینی تحمل کرده‌اند که نشانی از آل نبی(ص) دارد. 

حس شیرین هدیه‌ای از امام 

فاطمه سادات حیدرزاده موسوی، یکی از خادمان کشیک اول کفشداری است. او می‌گوید: بزرگ‌ترین عید ما شیعیان، عید غدیر است و امروز از طرف تولیت آستان قدس رضوی این توفیق حاصل شده تا از مادران سید و فرزندان تازه متولد شده شان سرکشی کنیم و هدایای متبرک به نگاه آقا علی ابن موسی الرضا(ع) را به نمایندگی از تولیت آستان قدس رضوی تقدیم کنیم. خیلی بابت این اتفاق خوشحالم و دفعه اول است که در برنامه‌ای این چنینی حاضر می‌شوم. من خودم سادات هستم و در این روز همه به دیدن خانواده ما می‌آیند و حس خوبی است که امروز به دیدن سید و سادات تازه متولد شده می‌رویم. اولین دعای من این است که این مهربانان کوچک انشاءلله عاقبت به خیر شوند و پرچمدار آقا امام زمان(عج) باشند.

زهرا سادات رضوی یکی دیگر از خادمان کفشداری است که ریشه سیادتش به امام رضا(ع) می‌رسد. او درباره این دیدار عنوان می‌کند: خیلی اتفاقی از این برنامه مطلع شدم و اینجا که آمدم احساس کردم واسطه خیر هستم. تعدادی از نوزدان و مادرشان هدیه‌ای می‌گیرند که هدیه امام هشتم است و ما هم توفیق داریم تا در این مسیر همراه باشیم.

تحفه‌ای که بوی بهشت می‌دهد

خادمان همراه هدیه‌ها و دسته گل وارد بخش زایمان می‌شوند و به سراغ مادری می‌روند که چند ساعتی است تجربه به آغوش کشیدن چهارمین فرزندش را دارد. خدیجه سادات حبیبی می‌گوید: همه بچه‌ها برای مادران یکی هستند اما اینکه این فرزندم در روز عید غدیر به دنیا آمده است و حالا نشانی از امام هشتم(ع) هدیه گرفتم حس شیرینی دارم. از خدا می‌خواهم همه فرزندانم شیعه امیرالمومنین(ع) باشند و به حق این روز عزیز از پیروان ایشان قرار بگیرند. 

مهین حکیم‌زاده یکی دیگر از مادرانی است که خادمان رضوی برای تبریک و عید دیدنی به اتاقش می‌روند. او می‌گوید: ساکن یکی از روستاهای اطراف کلات هستیم و همسرم در راه است. دخترم دومین فرزندمان است که قرار بود یک هفته قبل به دنیا بیاید اما چند ساعتی می‌شود که در روز عید غدیر به دنیا آمده و از اینکه سالم و سلامت است خدا را شکر می‌کنم. خیلی غافل‌گیر شدم که از طرف آقا علی ابن موسی الرضا(ع) یک هدیه پربرکت گرفتیم که انشاء الله برکت و روزی فرزندمان باشد. 

یکی از مادران خوشحال از تولد نوزادش نسرین براتی است. او می گوید: خدا بعد از سیزده سال و از دست دادن دو بچه که یکی قبل زایمان و یکی در یک سالگی از دنیا رفتند، خدا به ما این دختر را هدیه داده که اسمش را فاطمه زهرا گذاشتیم. این اتفاق و هدیه را یک نشانه می‌دانم و اینکه دخترم هم در این روز به دنیا آمده برای من دلگرم کننده است. 

او احساس خود را از حضور خدام اینگونه توصیف می‌کند، حس خوشبختی دارم که بعد از این همه سال خدا به من فرزندی سالم عطا کرده و من این را لطف امام هشتم(ع) می‌دانم. فکر نمی‌کردم که خدا دیگر به من بچه سالمی بدهد چون بچه‌هایم همه دچار معلولیت بودند و برای این فرزندم خیلی متوسل به امام رضا(ع) شدم و فکر می‌کنم جوابمان را آقا داده است.

لحظه‌های پر از اشک و لبخند

بتول وطنی یکی از پرستاران بخش زایمان بیمارستان ام البنین(س) است که با یادآوری روزهای خدمتش در این بخش عنوان می‌کند: بیست و پنج سال است که شاهد تولدهای فراوانی بودم و لحظات قشنگی مثل لحظه دیدن اولین حس مادری یا لحظه‌ای که یک مادر بچه‌اش را برای اولین بار می‌بیند، تجربه کرده‌ام و این لحظات اشک‌ها و لبخندهای بسیاری دارد. 

او می‌افزاید: در مناسبت‌های مختلف خادمان حضرت به ما سرکشی می‌کنند که دیدن نشانی از حرم برای ما کادر درمان بسیار روحیه بخش است و بیشتر از قبل این حس را تجربه می‌کنیم که هیچ قدرتی بالاتر از قدرت خدا نیست.

در این مراسم هادی غلامی، مدیر امور مجاورین آستان قدس رضوی و مسئول اجرای این طرح که بانوان خادم را همراهی می‌کند درباره این برنامه گفت: یکی از اتفاقات خوب عید غدیر امسال طرح حمایت از خانواده و فرزندآوری بود که با حمایت تولیت آستان قدس رضوی به ثمر رسید. در این طرح از مادران سید و سادات یا مادرانی که فرزندان سید داشتند و روز عید غدیر به دنیا آمده‌اند در چهار بیمارستان حضرت ام البنین(س)، بیمارستان شهید هاشمی‌نژاد، بیمارستان قائم(عج) و بیمارستان امام رضا(ع) دیدار کردیم.

وی افزود: در این برنامه از 17مادر دیدن کردیم و به مادرانی که زایمان طبیعی داشتند به دلیل اینکه زایمان طبیعی هزینه‌ای در بیمارستان‌های دولتی ندارد مبلغ دو میلیون تومان وجه نقد همراه گل، شیرینی، نبات متبرک و کمی تربت کربلا هدیه دادیم و برای مادرانی که زایمان طبیعی نداشتند، هزینه بیمارستانشان به صورت کامل پرداخت شد. 

افزودن دیدگاه جدید:

متن ساده

HTML محدود

Image CAPTCHA
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید
ارتباط با ما ستاد خبری حراست