اشتراک گذاری

۱۴۰۱-۰۴-۲۸
جشن ویژه عید غدیر برای جمعی از سادات سراسر کشور
همزمان با عید غدیر، هزار و ۵۰۰ نفر از سادات شهرهای مختلف ایران که همه یا زائر اولی هستند و یا از تشرف قبلی آنان به حرم مطهر بیش از 5 سال گذشته، به حرم امام رضا(ع) مشرف شدند.

به گزارش آستان نیوز، امسال در روز عید غدیر، هزار و ۵۰۰ نفر از سادات شهرهای مختلف ایران که همه یا زائر اولی هستند و یا از تشرف قبلی آنان به حرم مطهر رضوی بیش از 5 سال گذشته، به همت مدیریت امور زائرین معاونت خدمات اجتماعی آستان قدس رضوی، به حرم مطهر رضوی مشرف شدند.

جوانی است خوش سیما و شالی سبز بر سر خود پیچیده است، سلامم را به گرمی پاسخ می‌دهد و می‌گوید: از کهکیلویه و بویر احمد همراه پدر و مادرم به این سفرآمده‌ام. در این سفر فهمیدم که اگر امام رضا(ع)، زائری را بطلبد خودش مقدماتش را فراهم می‌کند. این سفر بدون مقدمه آغاز شد و بدون قرار قبلی به من خبر دادند که باید عازم مشهد و زیارت امام رضا(ع) شوم. 

سید حسین کریمی با لحنی پر از خنده با اشاره به اینکه امروز در حرم افرادی بسیاری از من عیدی می‌خواستند، ادامه می‌دهد: خوشحالم که در اینجا هستم و در اولین زیارتم از امام رضا(ع) خواستم تا بتوانم با پدر و مادرم با محبت و احترام رفتار کنم و بتوانم سال‌ها تلاش آنان برای بزرگ کردن من را جبران کنم.

زیارت سادات برای مشهد نرفته‌ها

سیدعلی هاشمی نسب هم یکی دیگر از زائران ساداتی است که از محمودآباد مازندران آمده‌. آنگونه که چشمان ابر گرفته‌اش هم می‌گوید، در پوست خود نمی‌گنجد. با همان لهجه شیرین مازندرانی می‌گوید: این زیارت همراه با جمعی از دوستان سادات برای من توفیق بسیار بزرگی بود. من سال‌های گذشته در روز عید غدیر مهیای پذیرایی از مهمانان در خانه و اماکن متبرکه بودم اما امسال این توفیق فراهم شد تا در روز عید غدیر، نائب الزیاره دوستان و آشنایانی باشم که به من التماس دعا گفتند و هنوز به مشهد نرفته‌‌اند. امیدوارم که با عنایت حضرت رضا(ع) حاجت همگی‌شان برآورده شود. 

هاشمی نسب ادامه داد: وقتی برای اولین بار چشمم به گنبد طلای حضرت رضا(ع) افتاد، به یاد پدر و مادر آسمانی‌ام اشک ریختم و از خداوند شادی روحشان را خواستم چرا که هر چقدر فکر می‌کنم این زیارت نتیجه دعاهای خیر پدر و مادرم برای من است. هم چنین از آقا خواستم که بتوانم اربعین در کربلا نائب الزیاره دوستان و آشنایان باشم. 

ولی آرمند، از خادمیاران رضوی و مداح اهل بیت(ع) شهر همدان که در این سفر سرپرستی 45 نفر از زائران سادات را به عهده دارد می‌گوید: خوشحالم که می‌توانم زیر بیرق امام رضا(ع) به زئران و دلدادگان این حضرت که تاکنون به حرم تشرف نداشته‌اند، خدمت کنم.

او ادامه می‌دهد: حضرت علی(ع) امام متقین، افتخار عالم امکان است و خدمت‌رسانی به محبان و شیعیان حضرت برای من توفیق بزرگی است. این دومین سفر من است که همراه با کاروان زائران زیارت اولی از شهر همدان عازم مشهد الرضا(ع) می‌شوم .

تشرف 1500 زائر زیارت اولی سادات به حرم مطهر رضوی

جعفر رئیسیان‌زاده، معاون خدمات اجتماعی بنیاد کرامت رضوی در حاشیه این مراسم، گفت: به لطف امام رضا (ع)  امسال توفیق شد میزبان هزار و 500 زائر اولی یا افرادی که حداقل 5 سال از تشرف قبلی آنان به حرم مطهر رضوی گذشته است در شهر مشهد باشیم.

وی با اشاره به اینکه این اولین تشرف زائران اولی سادات به حرم مطهر رضوی است، افزود: با اختصاص سهمیه‌ای که در اختیار 31 دبیرخانه کانون‌های خدمت رضوی سراسر کشور قرار گرفته بود، این زائران شناسایی شدند و مقدمات اعزام آن‌ها به مشهد انجام شد.

رئیسیان‌زاده بیان کرد: این زائران از سه روز گذشته در مشهد مقدس و در مجموعه زائر شهر رضوی اسکان داده شده‌اند و از تمامی خدمات رفاهی، اقامتی این مجموعه بهره‌مندی می‌شوند. همچنین برای این زائران برگزاری برنامه‌های فرهنگی مختلف و اهدای بسته‌های متبرک نیز در نظر گرفته شده و وسیله ایاب و ذهاب آنان به حرم مطهر رضوی نیز فراهم شده است. 

وی با اشاره به برگزاری جشن عید غدیر ویژه سادات در رواق حضرت زهرا(س) حرم مطهر رضوی، تصریح می‌کند: این جشن همراه با برنامه‌های مختلف از جمله اجرای گروه سرود رضوان، مولودی خوانی و سخنرانی حجت‌الاسلام و المسلمین حسینی قمی برگزار شد. این زئران ظهر روز عید غدیر نیز بر خوان با برکت حضرت رضا(ع) مهمان می‌شوند.

افزودن دیدگاه جدید:

متن ساده

HTML محدود

Image CAPTCHA
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید
ارتباط با ما ستاد خبری حراست