اشتراک گذاری

۱۴۰۱-۰۴-۱۶
امضای تفاهم‌نامه همکاری شرکت کشاورزی رضوی و مرکز تحقیقات و آموزش کشاورزی خراسان رضوی
شرکت کشاورزی رضوی و مرکز تحقیقات و آموزش کشاورزی و منابع طبیعی خراسان رضوی با هدف تحقق اهداف بنیاد بهره‌وری موقوفات آستان قدس رضوی در حوزه دانش‌بنیان، تفاهم‌نامه همکاری امضاء کردند.

به گزارش آستان‌نیوز، با توجه به نامگذاری سال جدید به نام «تولید؛ دانش‌بنیان، اشتغال‌آفرین» و تاکیدات رهبر معظم انقلاب بر دانش‌بنیان شدن کشاورزی در کشور، آستان قدس رضوی برای شتاب دادن به فعالیت‌های گذشته خود در این عرصه، تقویت توان علمی و پژوهشی خود را در دستور کار قرار داده است. بر همین اساس، شرکت کشاورزی رضوی به عنوان متولی فعالیت‌های بنیاد بهره‌وری موقوفات آستان قدس در حوزه کشاورزی، تفاهم‌نامه همکاری مشترکی را با  مرکز تحقیقات و آموزش کشاورزی خراسان رضوی امضاء و اجرایی کرده است.

جلسه امضای این تفاهم‌نامه با حضور مهندس اورانی، رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان خراسان رضوی، دکتر موسوی بررودی، مدیرعامل شرکت کشاورزی رضوی، دکتر نجفی، رئیس مرکز تحقیقات کشاورزی و جمعی دیگر از مسئولان برگزار شد.

هم‌افزایی و استفاده از ظرفیت‌های مشترک

تحقق سیاست‌های آستان قدس رضوی و مطالبات تولیت آستان قدس رضوی در حوزه حمایت از شرکت‌های دانش‌بنیان، توسعه دانش در شرکت‌های زیرمجموعه این نهاد موقوفاتی و تقویت همکاری‌های علمی، آموزشی، پژوهشی مهم‌ترین اهداف امضای این تفاهم‌نامه است.

هم‌چنین هم‌افزایی و استفاده از ظرفیت‌های علمی و آموزشی، پژوهشی مرکز تحقیقات و توانمندی‌های تولیدی، اقتصادی و تجاری شرکت کشاورزی رضوی به منظور خلق ارزش و تحقق مأموریت‌ها و اهداف طرفین، دیگر هدف انعقاد این تفاهم‌نامه خواهد بود.

راه‌اندازی مرکز نوآوری، تجاری‌سازی فناوری‌های نوین

بهره‌گیری از دستاوردهای اعضای هیئت علمی مرکز تحقیقات به‌عنوان معین و مجری طرح‌های تحقیق و توسعه در کشت و صنعت‌های تابعه  شرکت کشاورزی رضوی، برگزاری کارگاه‌های آموزشی و رویدادهای تخصصی، ایجاد و راه‌اندازی مرکز نوآوری و شتاب‌دهنده مشترک، همکاری و تجاری‌سازی فناوری‌های نوین توسعه‌یافته، انجام پروژه‌های تحقیقاتی خاص مورد نیاز طرفین و هم‌چنین توافق در سرمایه‌گذاری شرکت کشاورزی رضوی در زمینه تولید بذر و محصولات زراعی و باغی از جمله برنامه‌های مشترکی است که با امضای این تفاهم‌نامه اجرایی خواهد شد.

افزودن دیدگاه جدید:

متن ساده

HTML محدود

Image CAPTCHA
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید
ارتباط با ما ستاد خبری حراست