اشتراک گذاری

۱۴۰۱-۰۳-۲۶
توزیع ۲۵ هزار قرص نان صلواتی میان زائرین و مجاورین امام هشتم(ع)
کاروان پخت نان صلواتی متشکل از بانوان نیکوکار کرمانی با عزیمت به مشهد مقدس بیش از ۲۵ هزار قرص نان گرم صلواتی و ۱۶ هزار پرس آبگوشت امام حسینی میان زائرین و مجاورین رضوی توزیع کردند.

به گزارش آستان نیوز، علی رضایی، مسئول کاروان پخت نان صلواتی بیان کرد: عشق و ارادت به ساحت مقدس امام مهربانی‌ها باعث شده که بیش از 17 سال کاروان پخت نان صلواتی با عزیمت به مشهد مقدس، اقدام به پخت نان گرم صلواتی و توزیع میان زائرین و مجاورین حرم رضوی داشته باشد.

وی افزود: کاروان اعزامی به مشهد مقدس متشکل از ۲۰۰ بانوی خیر و نیکوکار از شهرهای زنگی آباد، اختیارآباد، رحیم آباد، کاظم آباد، خانوک و... می باشد که به مدت پنج روز اقدام به پخت و توزیع نان گرم صلواتی دارند.

رضایی ادامه داد: این کاروان در قالب سه گروه مستقر در خیمه اباعبدالله الحسین(ع) واقع در حسینیه کرمانی ها و همچنین محله محمدآباد روزانه حدود پنج هزار قرص نان پخت می کنند.

وی از سایر خدمات کریمانه برای زوار امام هشتم(ع) یاد کرد و تصریح کرد: با همت هیئت عزاداری مسجد قلعه شهر کرمان ۲۲ گوسفند قربانی ذبح شده و بیش از ۱۵ هزار پرس آبگوشت امام حسینی کرمانی طبخ شده است و میان زائرین و مجاورین امام رضا علیه السلام توزیع شد.

رضایی از آرزوی دیرینه خود برای پخت نان صلواتی سخن به میان آورد و گفت: در همه 17 سال نوکری برای امام علی بن موسی الرضا (ع) از خدای متعال مدد خواسته ایم که این نان صلواتی به مدینه رسیده و با عنایت امام هشتم(ع) کاروان پخت نان صلواتی کرمانی ها با عزیمت به مدینه النبی و در جوار قبور مطهر ائمه بقیع برای زوار خدمت رسانی کرده و نان صلواتی پخت کنند.

گفتنی است، کاروان پخت نان صلواتی کرمانی ها در مناسب هایی همچون نیمه شعبان، ولادت حضرت فاطمه معصومه(س)، ولادت حضرت رضا (ع) و اربعین حسینی با عزیمت به شهرهای مقدس جمکران، قم، مشهد و کربلای معلی اقدام به خدمت رسانی برای زوار اهل بیت(ع) می کنند.

افزودن دیدگاه جدید:

متن ساده

HTML محدود

Image CAPTCHA
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید
ارتباط با ما ستاد خبری حراست