اشتراک گذاری

۱۴۰۱-۰۳-۲۸
اهدای هشتمین جام قهرمانی والیبال باشگاه‌های آسیا به موزه حرم رضوی
هشتمین جام قهرمانی آسیایی تیم پیکان، به موزه آستان قدس رضوی اهدا شد تا ورزشکاران ایران اسلامی، بار دیگر جلوه‌ای از ارادات و دلبستگی خود به حضرت رضا(ع) را به نمایش بگذارند.

به گزارش آستان نیوز، تیم پیکان، پرافتخارترین تیم والیبال باشگاهی آسیاست که از ۲۸ دوره برگزاری این مسابقات، هشت قهرمانی آن را کسب کرده است.

تازه‌ترین قهرمانی این تیم، در اردیبهشت‌ماه امسال رقم خورد و پیکان توانست پس از رقابتی حساس و نفس‌گیر مقابل تیم سانتوری ژاپن، بار دیگر قهرمان آسیا شود.‌

به شکرانه این موفقیت، جمعی از مدیران این باشگاه با حضور در حرم مطهر حضرت رضا(ع)، جام قهرمانی‌شان را به ساحت امام هشتم(ع) اهدا کردند تا در موزه آستان قدس رضوی نگهداری شود.

در این مراسم، علیرضا اسماعیل‌زاده، مدیر کل نذورات آستان قدس رضوی اظهار کرد: اینکه ورزشکاران ما مدال‌ها و جام‌های قهرمانی خود را به آستان مبارک حضرت رضا(ع) اهدا می‌کنند تا در موزه حرم مطهر رضوی نگهداری شود، نشان از ارادت، اعتماد و دلبستگی این عزیزان به ساحت امام هشتم(ع) و خادمان ایشان دارد و ما نیز همواره تلاش می‌کنیم امانت‌دار خوبی در این حوزه باشیم.

اسماعیل‌زاده افزود: آستان قدس رضوی علاوه بر این امانت‌داری، در ترویج فرهنگ ورزش و تأمین امکانات لازم برای توسعه ورزش همگانی و حرفه‌ای نیز اقدامات گسترده‌ای داشته و پس از پیروزی انقلاب اسلامی تا کنون، چه در بخش ورزش بانوان و چه ورزش آقایان شاهد رشد خدمت‌رسانی بوده ایم.‌

امیر خالقی، مدیر ارتباطات و اطلاع‌رسانی آستان قدس رضوی نیز خطاب به مدیران باشگاه پیکان اظهار کرد: اقدام ارزشمند اهدای جام قهرمانی تیم پیکان به موزه آستان قس، نشان از ارادت شما به حضرت رضا(ع) دارد و زمینه‌ساز ترویج فرهنگ مبارک رضوی در سطح جامعه، به ویژه جامعه ورزشکاران خواهد شد.

خالقی افزود: موزه آستان قدس رضوی از سال ۱۳۱۶ تأسیس شده و اولین مدال‌ها و کاپ‌های ورزشی نیز توسط جهان پهلوان تختی به این موزه اهدا شد و از همان زمان، این فرهنگ در بین ورزشکاران کشور ما به وجود آمد و ادامه یافت.

وی ادامه داد: در حال حاضر بیش‌ از ۸۷۲  مدال، کاپ و نشان جهانی و آسیایی در این موزه نگهداری می‌شود و از امروز مدال و کاپ قهرمانی تیم پیکان در مسابقات والیبال باشگاه‌های آسیا نیز به این موزه اضافه می شود تا در معرض دید عموم قرار گیرد. 

امیر عطابخش، مدیر عامل مؤسسه فرهنگی‌ورزشی ایران خودرو نیز در این مراسم گفت: همه اعضای تیم والیبال پیکان همواره در لحظه لحظه رقابت‌ها با ذکر نام امام هشتم(ع) تلاش می‌کنند و در مسابقه فینال امسال نیز با همین اعتقاد و توسل، موفق به کسب این موفقیت شدیم.‌

وی با اشاره به بازی فینال این دوره، گفت: در جریان بازی، وقتی دو- هیچ عقب بودیم، همه بچه‌ها یک دل شدند و از امام رضا(ع) خواستیم کمک کنند این مسابقه را با پیروزی پشت سر بگذاریم، نذر هم کردیم که در صورت موفقیت، جام را به حضرت تقدیم کنیم.

عطابخش افزود: خیلی عجیب بود اما واقعا ورق برگشت و بازی دو هیچ باخته را سه-دو بردیم و همه بچه‌های تیم معتقد بودند این پیروزی متعلق به خود آقا امام رضا(ع) است و ما تا به امروز امانت‌دار آن بودیم و خوشحالیم که توفیق یافتیم آن را به موزه حرم مطهر رضوی تقدیم کنیم.

افزودن دیدگاه جدید:

متن ساده

HTML محدود

Image CAPTCHA
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید
ارتباط با ما ستاد خبری حراست