اشتراک گذاری

۱۴۰۱-۰۳-۲۱
کارخانه نوآوری، گردشگری و سوغات رضوی ایجاد می‌شود
شرکت کسب‌وکار رضوی و پارک علم و فناوری خراسان با هدف ایجاد کارخانه نوآوری گردشگری و سوغات رضوی، تفاهم‌نامه همکاری امضاء کردند.

به گزارش آستان نیوز، شرکت کسب‌وکار رضوی و پارک علم و فناوری خراسان با هدف ایجاد کارخانه نوآوری گردشگری و سوغات رضوی، تفاهم‌نامه همکاری امضاء کردند؛ تفاهم‌نامه‌ای که با حضور تولیت آستان قدس رضوی و معاون علمی و فناوری ریاست جمهوری به امضاء رسید و گامی نو برای ترویج فرهنگ دانش‌بنیان در عرصه فرهنگی، اجتماعی، اقتصادی کشور به ویژه در مشهدالرضا(ع) رقم بخورد.

مجید منفرد، مدیرعامل شرکت کسب و کار رضوی در این باره گفت: تفاهم‌نامه امضاء شده با پارک علم و فناوری خراسان، با هدف همکاری در تأسیس، راه‌اندازی و برپایی کارخانه نوآوری گردشگری و سوغات رضوی به امضاء رسیده است و شرکت کسب و کار رضوی در این راستا مدیریت و راهبری مربوط به بازسازی کارخانه نخریسی مشهد و تبدیل آن به کارخانه نوآوری و سوغات زیارت را بر عهده دارد. 

مدیرعامل شرکت کسب و کار رضوی افزود: طبق این تفاهم‌نامه، پارک علم و فناوری خراسان پشتیبانی‌های حقوقی و قانونی در بخش‌های دانش‌بنیان و همچنین مشارکت در تأمین منابع مالی طرح را بر عهده خواهد داشت. 

وی تصریح کرد: در این کارخانه، شرکت‌ها و مجموعه‌هایی که در حوزه سوغات و زیارت، در خصوص محصولات یا فرآیند تولید نوآوری دارند، مشغول به کار شوند و با راه‌اندازی کارخانه نوآوری رضوی، برای حداقل هزار نفر اشتغال مستقیم و تا سه هزار نفر اشتغال غیر مستقیم ایجاد خواهد شد.

به گفته او، مهم‌ترین تفاوت این کارخانه با سایر کارخانه‌های نوآوری در کشور ایجاد فضای بازدید مخاطب عمومی از فرآیند تولید محصولات و فعالیت‌ها عنوان کرد.

افزودن دیدگاه جدید:

متن ساده

HTML محدود

Image CAPTCHA
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید
ارتباط با ما ستاد خبری حراست