۱۴۰۱-۰۳-۱۷
حضور کاروان‌های زیر سایه خورشید در دو هزار نقطه کشور
در دهه کرامت امسال، ۶۵ کاروان زیر سایه خورشید با اجرای ۱۱ هزار برنامه، جای جای ایران اسلامی را با شمیم معطر رضوی عطرآگین خواهند کرد.

به گزارش آستان نیوز، همزمان با دهه کرامت، نشست خبری اعلام برنامه‌های کاروان‌های زیر سایه خورشید با حضور اصحاب رسانه برگزار و جزئیات آن تشریح شد. 

مجتبی مختاری، مدیر عامل مؤسسه جوانان بنیاد کرامت رضوی در این نشست گفت: کاروان‌های زیر سایه خورشید با هدف پیوند امت با امام رضا(ع) برنامه‌ریزی شده است و امکان زیارت از راه دور امام رئوف برای همه دلدادگان حضرت، هدف اصلی حرکت این کاروان‌هاست.

وی افزود: جشن‌های زیر سایه خورشید به دنبال ایجاد جریان زیارت در سراسر کشور و ارتباط با امام رئوف است، کاروان‌های زیر سایه خورشید نمادهای مانند پرچم‌های گنبد نورانی و بسته‌های متبرک رضوی را برای عاشقان آن حضرت به ارمغان می‌آورند و خادمان امام رئوف هم، نواهایی که زائران در حرم می‌شنوند را برای علاقه‌مندان زمزمه می‌کنند. 

مختاری افزود: این کاروان‌ها علاوه بر انتقال حال و هوای حرم مطهر رضوی به نقاط مختلف کشور، در واقع پلی برای ایجاد اتحاد بین مردم است و مشاهده می کنیم که عاشقان امام رضا(ع) به صورت متحد، از کاروان‌های زیرسایه خورشید و خادمان حضرت استقبال می‌کنند.

حضور کاروان‌های خادمان رضوی در دو هزار نقطه کشور

 

سفر به دو هزار نقطه از ایران

مدیر عامل مؤسسه جوانان بنیاد کرامت رضوی با اشاره به آمار کاروان‌های امسال اظهار کرد: در دهه کرامت امسال ۶۵ کاروان با ۴۰ نوع برنامه طی ۱۱ روز به حدود ۲ هزار نقطه کشور سفر می‌کنند و در این ایام حدود ۱۱ هزار برنامه توسط خادمان اجرا می‌شود. 

وی افزود: سعی ما بر این است به نقاطی برویم که اهالی آنجا امکان حضور در مشهد را ندارند و یا کمتر دارند، همچون بیمارستان‌ها، خانه‌های سالمندان، زندان‌ها، مناطق مرزی و مراکز نظامی، علمی، دانشگاهی، حوزوی، ناوهای جنگی و همچنین حضور در جمع قبایل و عشایر مناطق دور افتاده و صعب‌العبور.

کمک به آزادی زندانیان و رهایی ده‌ها محکوم به اعدام 

مختاری به برخی برنامه‌های کاروان‌های زیر سایه خورشید هم اشاره و اظهار کرد: برنامه اصلی این کاروان‌ها ایجاد فضای زیارتی در همه کشور است اما در کنار آن، خادمان امام رضا(ع) دیگر اقداماتی نظیر وساطت برای آزادی زندانیان، اطعام محرومان، توزیع بسته‌های معیشتی، جمع‌آوری کمک برای تهیه جهیزیه و دیگر اقدامات را انجام می‌دهند که در این راستا تاکنون چندین محکوم به اعدام بخشیده شده و به زندگی بازگشته اند.

مدیرعامل مؤسسه جوانان آستان قدس رضوی همچنین گفت: امسال تحت تأثیر هتک حرمتی که به آستان مقدس امام رضا(ع) صورت گرفت، تلاش می‌کنیم فعالیت‌ها را گسترده تر انجام دهیم و با شعار «ایران زیر سایه خورشید» در نقاط مختلف کشور حضور یافته و عشق و ارادت مردم ایران اسلامی به امام هشتم(ع) را به نمایش بگذاریم.

افزودن دیدگاه جدید:

متن ساده

HTML محدود

Image CAPTCHA
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید
ارتباط با ما ستاد خبری حراست