این اثر که به نام هشتمین اختر تابناک آسمان امامت و ولایت زینت یافته، شامل اشعار ناب و بی‌پیرایه شاعر خوش قریحه خراسانی و شیفته اهل بیت(ع) مرحوم یوسف ازغدی است که به همت یکی از نامداران عرصه شعر و ادبیات ایران زمین شادروان محمد قهرمان گردآوری و تدوین شده است.

اشعار اين مجموعه متشكل از حدود 10 قطعه شعر مرتبط با حضرت امام رضا(ع) و بقيه در مورد مسائل مختلف شهر مشهد، از طنزهاي لطيف زندگي شهري تا مسايل خانوادگي و انساني و حتي بدون ذكر تاريخ مشخص (قبل يا بعد از انقلاب) است.

در پايان كتاب فهرست لغات، اصطلاحات، تركيبات و تعبيرات آمده كه خود نشان دهنده تلاش محمد قهرمان در اعتلاي شعر خراسان است. مدح حضرت رضا(ع) و توصیف مشهد، شاه غریبونر ببین، در پناه غریب وادی توس، زوار و زیارت، امان از پیری، مناجات و ... از جمله قطعات شعری کتاب «مدایح رضوی» است.

در صفحه 15 كتاب شرح حالي مختصر و زيبا به قلم شاعر آمده كه آن را به سفارش يار قديمي خود، محمد قهرمان نوشته و به او هم تقديم كرده است. كسي كه اين شرح حال را مي‌خواند به صداقت و صميميت ازغدي بيشتر پي مي‌برد. در فرازهايي از اين شرح حال كه لبريز از اشارات حكيمانه است، ذكر ملاقات مرحوم ازغدي و ملك الشعراء بهار آمده كه به شدت خواندني و زيباست. به همراه کتاب سی دی حاوی خوانش اشعار با صدای مرحوم یوسف ازغدی عرضه شده است.

ارتباط با ما ستاد خبری حراست