اشتراک گذاری

۱۴۰۱-۰۲-۳۱
اینستاگرام، صفحه رسمی آستان قدس رضوی و تولیت این آستان را مسدود کرد
به دنبال اجرای پویش های مردمی و نشر معارف مذهبی و انقلابی، اینستاگرام در اقدامی عجیب و بدون اعلام قبلی صفحه رسمی آستان قدس رضوی را مسدود کرد و علاوه بر آن صفحه رسمی تولیت این آستان را نیز از دسترس خارج کرد.

به گزارش آستان نیوز، پس از شهادت شهید حاج قاسم سلیمانی و به دنبال پوشش گسترده حضور میلیونی مردم مشهد در تشییع با شکوه سردار دلها، اینستاگرام صفحه رسمی آستان قدس رضوی را مسدود و سپس در مراتب متعددی آن را به بهانه‌های گوناگون محدود کرد.

با این حال این صفحه در راستای ترویج معارف رضوی و مبانی انقلابی، ضمن ارائه اخبار رسمی اقدامات آستان قدس رضوی، خدمات اجتماعی و پویش‌های مردمی خیران و خادمیاران این آستان را مورد حمایت قرار داد و در یک سال اخیر نیز پویش‌های متعددی مثل نذر سلامت، آقا حساب کردند، آزادی مادران زندانی و ... را با حمایت خیران و خادمان بارگاه ملکوتی امام رضا (ع) به اجرا درآورد که نتایج اجتماعی خوبی را به دنبال داشت.

متأسفانه این پلتفرم خارجی که داعیه آزادی بیان و فراهم آوردن فرصت به اشتراک گذاشتن اقدامات اجتماعی را دارد، گویا با پویش‌های این‌چنینی، ترویج معارف رضوی، تبیین فرهنگ دفاع مقدس و ذکر نام از شهدا، گسترش فرهنگ و دستاوردهای انقلاب اسلامی و نشر و تبیین فرمایشات رهبر معظم انقلاب مشکلی بنیادین دارد.

به همین دلیل در اقدامی سازماندهی شده، صفحه رسمی اینستاگرام آستان قدس رضوی و صفحه رسمی تولیت این آستان را از دسترس خارج کرده است. 

پیش از این نیز دشمنان ایران اسلامی، در سال ۲۰۲۱ و در ادامه اقدامات خصمانه خود، نام حجت‌الاسلام و المسلمین مروی را در فهرست تحریم‌های آمریکا قرار داده بودند.

با این وجود به دنبال حضور گسترده ارادتمندان به حضرت رضا(ع) و مخاطبان فعالیت‌های آستان قدس رضوی در اینستاگرام، تلاش برای تداوم حضور در این شبکه را اجتماعی را ضروری می‌دانیم و پیگیری‌ها برای رفع آن ادامه خواهد داشت چرا که این نهاد مذهبی خود را مکلف به جهاد تبیین مد نظر رهبر معظم انقلاب و مخاطب این فرمایش معظم له در سخنرانی نوروزی سال 1400 می‌داند که فرمودند «فضای مجازی را بایستی مدیریت کرد و نباید این وسیله را در اختیار دشمن گذاشت که بتواند علیه کشور و علیه ملت توطئه کند». 

بر همین اساس تا بازگردانی صفحات قبلی، در حال حاصر فعالیت صفحه رسمی آستان قدس رضوی در صفحه جدید aqr.ir و صفحه تولیت این آستان در صفحه ahmadmarvi_ir دنبال خواهد شد.

افزودن دیدگاه جدید:

متن ساده

HTML محدود

Image CAPTCHA
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید
ارتباط با ما ستاد خبری حراست