تولیت آستان قدس بیان کرد:
۱۴۰۱-۰۲-۳۱
لزوم توجه به معرفت‌افزایی و عمق‌بخشی دینی در برنامه‌های دهه کرامت
تولیت آستان قدس رضوی بر لزوم توجه به معرفت‌افزایی و عمق بخشی دینی در برنامه‌های دهه کرامت تأکید و پیشنهاد تشکیل دبیرخانه مرکزی دهه کرامت را در آستان قدس داد.

به گزارش آستان نیوز، حجت‌الاسلام والمسلمین احمد مروی، تولیت آستان قدس رضوی در جلسه ستاد مناسبت‌های ویژه آستان قدس رضوی که با موضوع ویژه برنامه‌های دهه کرامت رضوی در حرم مطهر امام رضا(ع) برگزار شد، با تأکید بر اینکه بیانیه مأموریت آستان قدس در ایام دهه کرامت باید تدوین شود، اظهار کرد: این بیانیه باید تهیه شود تا اهداف آستان قدس در این دهه به طور روشن مشخص و بر اساس آن برنامه‌ریزی‌ها انجام شود.

وی دهه کرامت را دهه فجر آستان قدس رضوی خواند و گفت: دهه کرامت اوج فعالیت آستان قدس رضوی و همچون دهه فجر برای انقلاب اسلامی است، لذا یکی از امور مهم در برنامه‌های این دهه باید معرفی سیره زندگی امام رضا(ع) و تبیین جایگاه امامت و ولایت به عنوان امتداد غدیر باشد.

تولیت آستان قدس رضوی با بیان اینکه برنامه‌های دهه کرامت باید در راستای تقویت بنیه دینی و ترویج معارف اهل بیت(ع) در جامعه باشد، تصریح کرد: دهه کرامت فرصتی برای معرفت افزایی است لذا توجه به مسائل معرفتی و عمق بخشی به مسائل دینی به ویژه جایگاه امامت و ولایت در ویژه برنامه‌های این دهه ضروری است.

حجت الاسلام والمسلمین مروی همچنین پیشنهاد تشکیل دبیرخانه مرکزی دهه کرامت را در آستان قدس داد و گفت: برنامه‌های این دهه باید تأثیرگذار و همراه با ابتکار، خلاقیت و نوآوری باشد، لذا دبیرخانه مرکزی دهه کرامت با شعبه‌هایی در بخش‌های مختلف آستان قدس که در برگزاری جشن‌های این دهه درگیر هستند، باید تشکیل شود تا برنامه‌ریزی‌ها برای برگزاری برنامه‌های آن در طول سال انجام پذیرد.

توجه به موضوعات همچون شعرآئینی و استفاده از ظرفیت‌ خوب مشهد در حوزه سخنران و وعظ در برنامه‌های حرم مطهر به ویژه ایام دهه کرامت از دیگر تأکیدات تولیت آستان قدس رضوی بود.

گفتنی است، در ابتدای این دیدار مدیران بخش‌های مختلف فرهنگی و خدمت رسانی آستان قدس رضوی گزارشی از برنامه‎‌های مجموع متبوع خود در ایام دهه کرامت ارائه دادند.

افزودن دیدگاه جدید:

متن ساده

HTML محدود

Image CAPTCHA
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید
ارتباط با ما ستاد خبری حراست