اشتراک گذاری

سفیر نروژ:
۱۴۰۱-۰۲-۲۲
به عنوان یک اروپایی تحت تاثیر شکوه حرم امام رضا(ع) قرار گرفتم
سفیر نروژ در ایران پس از حضور در حرم امام رضا(ع) و بازدید از صحن‌های آزادی و انقلاب اسلامی، با اشاره به شکوه و معنویت خاص این آستان مقدس گفت: به عنوان یک اروپایی تحت تاثیر شکوه حرم امام رضا(ع) قرار گرفتم.

به گزارش آستان نیوز، سیگوالد تامین‌هاوگه، سفیر نروژ در ایران که به مشهد سفر کرده است، با حضور در حرم امام رضا(ع)، از بخش‌های مختلف اماکن متبرکه رضوی از جمله موزه فرش دیدن کرد.

وی در حاشیه این بازدید با اشاره به اینکه هنر و معماری در این مکان مقدس برخوردار از تاریخچه‌ای غنی و بسیار کهن است، گفت: طی بازدیدی که از صحن آزادی و صحن انقلاب اسلامی داشتم، اطلاعات هنری و فرهنگی ارزشمندی در خصوص معماری ایرانی ـ اسلامی کسب کردم و تحت تاثیر این سبک از معماری قرار گرفتم از همین رو سعی می‌کنم این اطلاعات ارزشمند را به دیگران نیز منتقل کنم.

تشرف سفیر نروژ به حرم امام رضا(ع)


وی با بیان اینکه بازدید از موزه فرش آستان قدس رضوی نیز من را بسیار تحت تاثیر قرار داد، افزود: محل نمایش فرش‌های کهن و گرانبهاء در این موزه بسیار خلاقانه و دقیق طراحی شده است و با نورپردازی فوق‌العاده می‌توان نقوش ظریف بافته شده که برگرفته از فرهنگ و هنر غنی و اصیل اقوام مختلف ایرانی است را بر روی هر فرش با وضوح مشاهده کرد.

تشرف سفیر نروژ به حرم امام رضا(ع)

سفیر نروژ در ایران ادامه داد: حرم امام رضا(ع) قداست بالایی برای مسلمانان جهان دارد و روزانه میلیون‌ها زائر با اعتقاد قلبی برای زیارت به این مکان مقدس می‌آیند و من امروز به عنوان یک شهروند اروپایی لحظه‌ای که برای نخستین بار وارد این مکان شدم، روحم تحت تاثیر قرار گرفت.
 

تشرف سفیر نروژ به حرم امام رضا(ع)

وی بیان کرد: حرم امام رضا(ع) مکانی است که می‌توان به تمام مردم جهان آن را معرفی کرد تا با حضور در این مکان مقدس همانند من تحت تاثیر شکوه و معنویت آن قرار بگیرند.

افزودن دیدگاه جدید:

متن ساده

HTML محدود

Image CAPTCHA
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید
ارتباط با ما