اشتراک گذاری

با حضور تولیت آستان قدس رضوی؛
۱۴۰۱-۰۲-۲۱
بزرگ‌ترین مخزن صیانت از میراث فرهنگی کشور افتتاح می‌شود
بزرگ‌ترین مخزن صیانت از میراث فرهنگی کشور با حضور حجت‌الاسلام احمد مروی، تولیت آستان قدس رضوی 22 اردیبهشت‌ماه افتتاح می‌شود.

به گزارش گنجینه رضوی، بزرگ‌ترین مخزن صیانت از میراث فرهنگی کشور با حضور حجت‌الاسلام احمد مروی، تولیت آستان قدس رضوی 22 اردیبهشت‌ماه افتتاح می‌شود.

در این مراسم که 22 اردیبهشت ساعت 18 در محل سالن ورودی کتابخانه مرکزی آستان قدس رضوی برگزار خواهد شد، مسئولان کشوری، لشگری، مدیران ارشد ادارات دولتی، اساتید دانشگاه‌های کشور، نهاد کتابخانه‌ها و فرهیختگان فرهنگی کشور حضور خواهند داشت.

این مخزن در سه طبقه کتابخانه مرکزی آستان قدس رضوی و زیر بنای9 هزار متر مربع ساخته شده است که بنا به برآورد کارشناسان امر ظرفیت ذخیره‌سازی میراث مکتوب و فرهنگی کشور تا یکصد میلیون منبع اطلاعاتی و مکتوب را برای 50 سال آینده خواهد داشت.

گفتنی است در ساخت این مخازن، از به‌روزترین امکانات و پیشرفته‌ترین تجهیزات تهویه و هواسازی، اعلام و اطفای حریق اتوماتیک، نورآرایی استاندارد، فیلتراسیون مناسب برای جلوگیری از ورود آلودگی، سیستم امنیتی مخازن، سیستم انتقال کتاب و قفسه‌های ریلی و ثابت استاندارد استفاده شده است.

افزودن دیدگاه جدید:

متن ساده

HTML محدود

Image CAPTCHA
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید
ارتباط با ما