اشتراک گذاری

۱۴۰۱-۰۲-۱۵
نان و غذای متبرک رضوی در سفره‌های رمضان مجاوران کم‌بضاعت
به همت بنیاد کرامت و با همراهی کانون‌های خدمت رضوی، در ماه رمضان امسال بسته‌های غذای متبرک رضوی به عنوان وعده افطار، برای توزیع بین روزه‌داران کم بضاعت تهیه و توزیع شد.

به گزارش آستان نیوز با برنامه‌ریزی چند ماهه بنیاد کرامت و مشارکت خادمان، خادمیاران و تشکل‌های مردمی و نیکوکاران، خدمات قابل ملاحظه‌ای در حوزه کمک به معیشت و  رنگین کردن سفره‌های افطار اقشار آسیب پذیر و کم بضاعت شهر مشهد ارائه شد.  

هادی غلامی، مدیر امور مجاورین بنیاد کرامت رضوی به تشریح اقدامات این مجموعه در ماه مبارک رمضان پرداخت و گفت: همانند سال‌های گذشته، امسال نیز توزیع بخشی از غذای متبرک مهمانسرای حضرت رضا(ع) بین خانواده‌های نیازمند و بی بضاعت شناسایی شده در حاشیه شهر مشهد قسمتی از وظایف مدیریت امور مجاورین بود. 

توزیع 56 هزار پرس غذای متبرک در سطح خراسان رضوی

وی اضافه کرد: رمضان امسال از مجموع 56 هزار پرس غذای متبرک پیش‌بینی شده، حدود 30 هزار پرس توسط کانون‌های خدمت رضوی محلات در مناطق حاشیه‌ای شهر مشهد توزیع شد و 26 هزار پرس نیز توسط شبکه خادمیاران رضوی استان به دست اقشار کم بضاعت در شهرستان‌های خراسان رضوی رسید. 

غلامی ادامه داد: همچنین در این مدت 30 هزار بسته افطاری ساده بین خانوارهای حاشیه نشین شهد مشهد توزیع شد و علاوه بر آن، در 25 روز از ماه رمضان، روزانه حدود چهار هزار قرص نان و در مجموع 100 هزار نان در نانوایی های حاشیه شهر پخت شد و با تامین مالی توسط بنیاد کرامت و خیران، در اختیار محرومین حاشیه نشین قرار گرفت.  

پخت 10 هزار پرس شله با مشارکت کانون‌های خدمت 

وی همچنین با اشاره به خدمات ارائه شده با همکاری تشکل‌ها و نیکوکاران عنوان کرد: با هماهنگی و کمک‌های مدیریت امور مجاورین بنیاد کرامت رضوی با خادمیاران رضوی فعال در حاشیه شهر مشهد، در هر روز ماه مبارک 500 پرس شله برای خانواده‌های کم برخوردار مشهدی طبخ و از مسیر کانون‌های محله‌ای خدمت رضوی توزیع شد که مجموعاً در طول 20 روز طبخ در کانون‌های محله‌ای خدمت رضوی مشهد، حدود 10 هزار پرس شله توزیع شد. 

به گفته مدیر امور مجاورین بنیاد کرامت آستان قدس رضوی، با مشارکت مدیریت امور مجاورین و خیریه امام جعفر صادق (ع)، در سه روز هر هفته، انواع غذاهای گرم از قبیل حلیم و شله تهیه شد که در مجموع، خانوارهای ساکن مناطق حاشیه‌ای از حدود هفت هزار پرس غذای گرم سر سفره افطار بهره‌مند شدند.

افزودن دیدگاه جدید:

متن ساده

HTML محدود

Image CAPTCHA
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید
ارتباط با ما