اشتراک گذاری

۱۴۰۱-۰۲-۱۲
فعال بودن 14 پایگاه فوریت‌های پزشکی حرم امام رضا (ع) در مراسم نماز عید فطر
مسئول پرستاری مؤسسه درمانی آستان قدس رضوی از آمادگی 14 پایگاه‌ فوریت‌های پزشکی حرم امام رضا (ع) برای ارائه خدمات اورژانسی به زائران و مجاوران در مراسم نماز عید فطر حرم خبر داد.

مجید طاحونه‌ساز، مسئول پرستاری مؤسسه درمانی آستان قدس رضوی در گفت‌‌وگو با آستان‌نیوز از آمادگی 14 پایگاه‌ فوریت‌های پزشکی برای ارائه خدمات اورژانسی به زائران و مجاوران در مراسم نماز عید فطر حرم امام رضا (ع) خبر داد.

وی ادامه داد: با توجه به پیش‌بینی حضور گسترده مردم مشهدمقدس و زائران در مراسم نماز عید فطر بارگاه ملکوتی امام هشتم(ع)، علاوه بر شش پایگاه ثابت فوریت‌های پزشکی حرم مطهر، هشت پایگاه سیار نیز در گوشه و کنار اماکن متبرکه رضوی از ساعت 5:30 روز عید فعال خواهد بود‌ تا در صورت نیاز خدمات مورد نیاز را ارائه کنند. 

وی افزود: نیروهای پایگاه‌های ثابت فوریت‌های پزشکی صحن و سرای رضوی نیز در راستای آرامش‌خاطر بیشتر زائران و مجاوران، در ایام تعطیلات عید فطر با همکاری خادمیاران سلامت در صحن‌های مختلف به ویژه پایگاه صحن امام حسن مجتبی(ع) حضور خواهند داشت و توان خدمتی آنها تقویت خواهد شد.

آماده‌باش 9 دستگاه آمبولانس

طاحونه‌ساز ادامه داد: همچنین 9 دستگاه آمبولانس مؤسسه درمانی آستان قدس رضوی و اورژانس 115 در زمان اقامه نماز عید فطر در داخل صحن‌ها و حریم بارگاه نورانی امام رضا (ع) مستقر و آماده خدمات‌رسانی به بیماران اورژانسی خواهند بود.

وی ادامه داد: تلاش شده خدمات درمانی مورد نیاز بیماران اورژانسی در اماکن متبرکه رضوی ارائه شود، اما در صورت نیاز، بیماران با این آمبولانس‌ها به بیمارستان‌های سطح شهر مشهد برای دریافت خدمات تکمیلی پزشکی منتقل می‌شوند.

تقویت نیروهای دارالشفاء امام(ع) 

وی در خصوص فعالیت دارالشفاء امام(ع) در ایام تعطیلات عید فطر نیز اظهار کرد: این مرکز درمانی با تقویت نیروهای بخش‌های مختلف از جمله پزشکان عمومی، اورژانس، تزریقات، پانسمان و سرم‌تراپی آماده خدمات‌رسانی شبانه‌روزی به عموم زائران و مجاوران است. 

وی با تأکید بر اینکه بخش رادیولوژی دارالشفاء امام(ع) در تعطیلات عید فطر به صورت شبانه‌روزی فعال خواهد بود، افزود: بخش‌های آزمایشگاه و همودیالیز این مرکز درمانی نیز در این ایام آماده پذیرش بیماران هستند.

افزودن دیدگاه جدید:

متن ساده

HTML محدود

Image CAPTCHA
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید
ارتباط با ما