اشتراک گذاری

۱۴۰۱-۰۱-۳۰
دیدار قائم مقام وزیر کشور در امور محلات با خانواده شهیدان اصلانی و دارایی
قائم مقام وزیر کشور در امور محلات و عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام به نمایندگی از دفتر مقام معظم رهبری با همراهی مدیرعامل بنیاد کرامت رضوی با خانواده شهیدان اصلانی و دارایی دیدار کرد.

به گزارش آستان نیوز، قائم مقام وزیر کشور در امور محلات و عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام به نمایندگی از دفتر مقام معظم رهبری با همراهی مدیرعامل بنیاد کرامت رضوی با حضور در منزل شهیدان محمد اصلانی و محمد صادق دارایی با خانواده این شهیدان والامقام دیدار و گفتگو کرد.

علی آقا محمدی، قائم مقام وزیر کشور در این دیدار با اشاره به اینکه زمان عمر انسان همچون باد می‌گذرد اما چگونه گذشتن و نوع اتمام آن حائز اهمیت است، اظهار کرد: شهیدان اصلانی و دارایی تمام زمان عمر خویش را خالصانه صرف رسیدگی و گره‌گشایی از مشکلات محرومان حاشیه شهر مشهد کردند و پایان عمر با برکت این دو روحانی خدمت‌گذار به محرومان در اوج عزت با شهادت در حریم امن الهی و مجاور امام رئوف با لب تشنه رقم خورد.

وی اضافه کرد: شهادت را خداوند متعال بر حسب محاسبه اعمال بندگان خویش به عنوان نعمتی خاص به بندگان خالص خود عنایت می‌کند.

وی خطاب به خانواده شهیدان رمضان حرم مطهر امام رئوف گفت: شهیدان اصلانی و دارایی پس از سال‌ها مجاهدت در عرصه اجتماعی و فرهنگی، اخلاص و نیت پاک خویش را برای خدمت به فقرا و محرومان به خداوند تبارک و تعالی ثابت و نظر پروردگار متعال را جلب کردند و در نهایت در دنیا با شهادت سعادتمند شدند.

آقا محمدی بیان کرد: بنابر نقل قول مردم محروم محله شهرک شیرین وسیدی، این دو شهید عزیز تمام فکر و ذکرشان در طول شبانه روز رفع نیازهای محرومان محله بود و برای رسیدگی به محرومان محدودیت زمانی قائل نبودند و با اینکه پیشنهادات متعددی از سوی نهادهای دولتی برای استخدامی و فعالیت در حوزه محرومیت زدایی داشتند، این پیشنهادات را قبول نکردند.

وی با تاکید بر اینکه اعضای خانواده شهیدان اصلانی و دارایی به خصوص همسر این دو بزرگوار باید با همان روحیه جهادی و خستگی‌ناپذیر همچون شهید خویش نسبت به وضعیت معیشتی، اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی مردم محروم محله خود دغدغه‌مند باشند و با صلابت‌تر از گذشته این را ادامه بدهند، تصریح کرد: بدون شک ارواح مطهر این دو شهید معظم در هموارسازی این مسیر بابرکت به شما کمک خواهند کرد و روز به روز پیشرفت و گشایش حاصل خواهد شد. 

دیدار قائم مقام وزیر کشور در امور محلات با خانواده شهیدان اصلانی و دارایی


عیادت از جانباز حادثه تروریستی حرم رضوی 
همچنین قائم مقام وزیر کشور در امور محلات صبح امروز نیز با حضور در بیمارستان فوق تخصصی رضوی از حجت الاسلام پاکدامن؛ جانباز حادثه تروریستی حرم مطهر رضوی عیادت کرد.

آقامحمدی در حاشیه این دیدار با قدردانی از زحمات تیم مجرب پزشکی بیمارستان رضوی نسبت به انجام عمل‌های سنگین جراحی بر روی اعضای آسیب دیده جانباز این حادثه ناگوار در مشهد مقدس گفت: با توجه به عمل‌های جراحی انجام شده وضعیت جسمانی حجت الاسلام پاکدامن پایدار و در شرایط ترخیص قرار دارد.

وی با بیان اینکه حجت الاسلام پاکدامن و همسرشان هر دو از روحیه بالا، با نشاط و جهادی بسیار خوبی برخوردار هستند، افزود: این جانباز بزرگوار بدون شک پس از ترخیص از بیمارستان با همین روحیه جهادی و خستگی‌ناپذیر همچون شهیدان اصلانی و دارایی مسیر خدمت‌رسانی به محرومان را ادامه خواهد داد و ارواح مطهر این دو شهید والامقام در هموارسازی این مسیر بابرکت کمک حالش خواهد بود.

قائم مقام وزیر کشور در امور محلات با تاکید بر اینکه امروزه ترویج فرهنگ و روحیه رسیدگی به مستضعفان و محرومان در جامعه نسبت به گذشته بیشتر احساس می‌شود، تصریح کرد: شهیدان اصلانی و دارایی و جانباز حجت الاسلام پاکدامن در حین پیگیری امور محرومان محلات حاشیه شهر مشهد در حرم مطهر، مورد حمله عامل تفکر تکفیری قرار گرفتند از همین رو این اتفاق، سندی مستحکم و مهر تاییدی بر تصدیق جدیت و اخلاص این بزرگواران در پیگیری و گره‌گشایی از مشکلات محرومان است.

وی خطاب به عاملان تکفیری و استکبار جهانی گفت: شهادت دو روحانی مجاهد فی سبیل الله در حرم امام رضا(ع) موجب تحکیم اتحاد مسلمانان و ایستادگی و مقاومت بیش از پیش ملت ایران در برابر سلطه جویان ظالم شد و برای عاملان این تفکر جز نفرت عمومی هیچ سود دیگر به همراه نداشت.

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام  بیان کرد: دشمنان دین مبین اسلام با انجام این حمله تروریستی به دنبال ایجاد فتنه و تفرقه میان برادران اهل سنت و اهل تشیع بودند که با هوشیاری مردم ایران این فتنه خطرناک در نطفه خفه و باعث توجه بیشتر مسئولان نسبت به رسیدگی و حل معظلات مناطق محروم حاشیه شهر شد.

افزودن دیدگاه جدید:

متن ساده

HTML محدود

Image CAPTCHA
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید
ارتباط با ما