اشتراک گذاری

قائم مقام تولیت آستان قدس مطرح کرد:
۱۴۰۱-۰۱-۳۰
خدمت‌رسانی آستان قدس رضوی در حاشیه شهر با هدف توسعه متوازن مشهد
قائم مقام تولیت آستان قدس رضوی گفت: عملیات آماده‌سازی ۲۸۶ هکتار از اراضی بلوار حُر با هدف توسعه بخش شرقی شهر مشهد آغاز شده است.

به گزارش آستان نیوز، مالک رحمتی، قائم مقام تولیت آستان قدس رضوی در مراسم آغاز عملیات آماده‌سازی اراضی بلوار حر ضلع شرقی شهرک شهید رجایی، اظهار کرد: یکی از دغدغه‌های تولیت معزز آستان قدس رضوی جلوگیری از قرار گرفتن حرم امام رضا(ع) در حاشیه و لزوم ایجاد توازن منطقی و فنی در توسعه شرق و غرب شهر مشهد مقدس است و پروژه امروز جزو نخستین پروژه‌های آستان قدس در راستای تلاش برای رفع این دغدغه است. 

احداث پارک 70 هکتاری توسط شهرداری مشهد

قائم مقام تولیت آستان قدس رضوی در ادامه گفت: پیش بینی 95 هکتار فضای سبز در این پروژه، که 70 هکتار آن پارک کشاورزی شهری است، یکی از مزیت‌های پروژه است که طبق اعلام شهرداری مشهد مقدمات آماده سازی پارک در حال پیگیری است و پس از طراحی و اجرا در اختیار عموم شهروندان قرار می گیرد. 

رحمتی به نقش این پروژه در بازگشایی معابر منطقه و تسهیل عبور و مرور مردم نیز اشاره کرد و گفت: طبق برنامه‌ریزی ‌صورت گرفته توسط مدیریت شهری  به منظور بهبود دسترسی شهروندان به شریان های اصلی و مرکز شهر، امتداد بلوار 45 متری بلوار مصلی به بلوار حر نیز در این اراضی دیده شده است و علاوه بر آن 7 معبر اصلی با عرض 20 تا 25 متر به انضمام معابر فرعی بازگشایی خواهد شد. 

واگذاری 21 هکتار برای ساخت مسکن بازآفرینی و ساماندهی حاشیه شهر 

وی ادامه داد: همچنین در این پروژه از سوی آستان قدس رضوی 21 هکتار زمین به شهرداری مشهد واگذار شده است تا با حمایت دولت، در قالب پروژه های بازآفرینی شهری و با هدف تامین مسکن مناسب مورد استفاده قرار بگیرد. 

رحمتی ادامه داد: با این حمایت آستان قدس رضوی، شهرداری مشهد و دولت می‌توانند چند هزار واحد مسکونی در شهرک های شهید رجایی و باهنر احداث کنند و با این اقدام گام بلندی برای ساماندهی حاشیه شهر مشهد برداشته خواهد شد. 

وی ادامه: با توجه به اهمیت این پروژه، تسریع شهرداری و دولت در اجرای طرح، مطالبه به حق مردم این منطقه است و ما نیز امیدواریم در انجام آن تسریع شود. 

ضرورت تلاش بیشتر مدیران استان و شهر برای تحقق توسعه متوازن

رحمتی با بیان اینکه عملیات آماده‌سازی اراضی بلوار حر، گام بلند آستان قدس رضوی و مدیریت شهری برای توسعه بخش شرقی شهر مشهد به شمار می‌رود، گفت: علاوه بر این آستان مقدس، مدیران استانی و شهری هم برای ایجاد توسعه متوازن در سطح شهر وظیفه خطیری دارند از همین رو امیدوارم متولیان امر نسبت به تحقق این موضوع مهم اهتمام جدی داشته باشند. 

قائم مقام تولیت آستان قدس رضوی تأکید کرد: توسعه بیش از پیش بخش شرقی شهر مشهد به حفظ مرکزیت حرم مطهر امام رضا(ع) در سطح شهر کمک شایانی می‌کند و از همین رو اگر در توسعه متوازن شهر غفلتی از سوی مسئولان صورت گیرد، بدون شک شهرمان در آینده با چالش‌های متعدد اجتماعی مواجهه خواهد شد که جبران کردن آن هزینه مضاعفی بر دوش مدیریت شهری خواهد گذاشت. 

رحمتی بیان کرد: پس از اتمام فاز نخست پروژه یعنی آماده‌سازی زمین، ساماندهی پروژه با ایجاد کاربری‌های مختلف برای بهره‌وری مناسب یک امر بسیار ضروری است تا ان‌شاءالله پس از تکمیل، مردم منطقه از آثار و برکات آن بهره‌مند شوند.

افزودن دیدگاه جدید:

متن ساده

HTML محدود

Image CAPTCHA
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید
ارتباط با ما