اشتراک گذاری

در راستای تحقق شعار سال؛
۱۴۰۱-۰۱-۲۹
قرارگاه تقویت فعالیت‌های دانش‌بنیان آستان قدس رضوی تشکیل شد
قرارگاه تقویت فعالیت‌های دانش‌بنیان آستان قدس رضوی با هدف هم‌افزایی بیشتر شرکت‌های زیرمجموعه بنیاد بهره‌وری موقوفات آستان قدس رضوی و در راستای تحقق شعار سال، تشکیل شد.

به گزارش آستان نیوز، به منظور برنامه‌ریزی برای تحقق شعار سال مبنی بر «تولید؛ دانش‌بنیان، اشتغال‌آفرین» و حرکت در مسیر تحقق مطالبه رهبر معظم انقلاب، جلسه‌ای برای برنامه‌ریزی ایجاد قرارگاه فعالیت‌های دانش‌بنیان آستان قدس رضوی به میزبانی شرکت صنایع پیشرفته رضوی و با حضور مدیران عامل و تعدادی از مدیران شرکت کسب و کار رضوی، موسسه کیفیت رضوی و شرکت فناوری اطلاعات و ارتباطات رضوی برگزار شد. 

در این جلسه مقرر شد شرکت‌های مذکور، که متولی برنامه‌ریزی فعالیت‌های دانش‌بنیان در مجموعه آستان قدس رضوی هستند، با تشکیل قرارگاه متمرکز، راهبردها و برنامه‌های مشترکی را برای توسعه فعالیت‌های این حوزه تدوین و عملیاتی کنند.

تقویت هم‌افزایی بین شرکت‌های دانش‌بنیان آستان قدس رضوی

در ابتدای این نشست، مجتبی بهنام تقدسی، مدیرعامل شرکت صنایع پیشرفته رضوی به بیان استراتژی‌ها، سیاست‌ها و مشارکت‌های صورت گرفته توسط این شرکت پرداخت و تصریح کرد: کسب و کارهای نوین آستان قدس رضوی از ظرفیت و توانمندی بالایی برخوردارند و این پتانسیل با هم‌افزایی بین این شرکت‌ها در قالب قرارگاه فعالیت‌های دانش‌بنیان آستان قدس رضوی یک روند صعودی را تجربه خواهد کرد. 

مدیر عامل شرکت صنایع پیشرفته رضوی افزود: راهبردهای تعیین شده برای این قرارگاه، در راستای ایجاد هم‌افزایی بین شرکت‌های دانش‌بنیان آستان قدس رضوی، تسهیل شرایط، رفع موانع و چالش‌های موجود و همچنین هموار ساختن مسیر دانش‌بنیانی در نهاد حاکمیتی مذکور است.

ظرفیت ایجاد پلتفرم و زیرساخت در حوزه اقتصاد زیارت

محمد جواد مشیری، مدیرعامل شرکت کسب و کار رضوی نیز یکی از ماموریت‌های تعریف شده برای این مجموعه را پیشرو بودن در حوزه اشتغال‌زایی خواند و ادامه داد: در همین راستا حوزه اشتغال‌زایی مبتنی بر زنجیره سوغات را طراحی کردیم چرا که با توجه به ‌ظرفیت‌های بومی و ملی ‌شهر ‌مشهد، ‌این ‌مجموعه می‌تواند در‌ خوشه‌سازی‌ ‌صنایع ‌مرتبط، ‌ایجاد ‌یک ‌پلتفرم ‌و ‌زیرساخت‌ در ‌حوزه‌ صادرات ‌و‌ اقتصاد ‌زیارت ‌نقش‌ موثری ‌ایفا ‌کند.

مهرداد حریریان، سرپرست شرکت فناوری اطلاعات و ارتباطات رضوی نیز اظهار کرد: شرکت فاوا رضوی دارای سابقه‌ای بیست و چند ساله، دارای برندی مطرح و ظرفیتی بالا است و بخش مهمی از فعالیت‌های آن روی موضوعات به‌روز از جمله هوش مصنوعی متمرکز است که به دلیل نوظهور بودن این فناوری‌ها، نیاز به اقدامات جهادی دارد تا فرهنگ آن رایج شود.

حریریان یکی از ظرفیت‌های مهم شرکت فاوا رضوی را توانمندی در مدیریت منابع دانست و افزود: ما به سادگی می‌توانیم جذب سرمایه یا جذب نیرو و.. داشته باشیم و در قالب مشارکت با شرکت‌های دیگر، طرح‌ها و پروژه‌های جدیدی را تعریف کنیم.

اقتصاد دانش‌بنیان؛ راهبردی تمدن ساز

حسین زمانی، مدیرعامل موسسه کیفیت رضوی نیز اظهار کرد: با ایجاد قرارگاه دانش بنیان و تعریف یک راهبرد واحد، قطعا به مدلی موثر و کارآمد دست خواهیم یافت که مهم‌ترین دستاورد آن، تحقق شعار سال و حرکت در مسیر تعیین شده توسط رهبر معظم انقلاب خواهد بود.

وی افزود: حرکت به سمت اقتصاد و زندگی دانش‌بنیان، به معنای واقعی کلمه، یک راهبرد تمدن‌ساز است لذا شکل‌گیری قرارگاه دانش‌بنیان و دستیابی به راهبرد مشترک، اهمیت بسزایی دارد تا همه کسب و کارهای نوین آستان قدس رضوی مکمل یکدیگر و اضلاع یک زیست‌بوم باشند.

افزودن دیدگاه جدید:

متن ساده

HTML محدود

Image CAPTCHA
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید
ارتباط با ما