اشتراک گذاری

۱۴۰۱-۰۱-۲۷
سرمایه‌گذاری آستان قدس رضوی در تولید دانش‌بنیان باتری‌های پیشرفته
با هدف توسعه فعالیت‌های دانش‌بنیان و پشتیبانی از شرکت‌های تولیدی، آستان قدس رضوی با مشارکت بخش خصوصی تولید انبوه باتری‌های پیشرفته را کلید زد.

به گزارش آستان نیوز، باتری‌های پیشرفته به دلیل بهره‌وری بالا و هزینه پایین، استفاده گسترده‌ای در صنایع خودرویی، نظامی و مخابراتی دارد و افزایش ظرفیت تولید این نوع باتری، یکی از نیازهای کشور است. در همین راستا بنیاد بهره‌وری موقوفات آستان قدس رضوی با مشارکت بخش خصوصی، تولید انبوه این باتری برای استفاده در خودروهای شخصی را آغاز خواهد کرد که فاز اول آن نیمه دوم سال جاری کلید خواهد خورد.

 

مشارکت با بخش خصوصی به جای تصدی‌گری
محسن مکیان؛ دستیار ویژه رئیس بنیاد بهره‌وری موقوفات آستان قدس رضوی در مراسم امضای این قرارداد که در شرکت صنایع پیشرفته رضوی برگزار شد، اظهار کرد: سیاست آستان قدس رضوی در حوزه دانش‌بنیان، سرمایه‌گذاری و حمایت از بخش خصوصی است. 
مکیان افزود: بنیاد بهره‌وری موقوفات به عنوان متولی فعالیت‌های اقتصادی آستان قدس رضوی، توسعه اقدامات در حوزه دانش‌بنیان را یکی از مأموریت‌های خود می‌داند اما در این حوزه به دنبال تصدی‌گری نیستیم بلکه مشارکت با بخش خصوصی را دنبال و از توان بالای تولیدکنندگان حمایت می‌کنیم.

 

ورود آستان قدس به حوزه دانش‌بنیان در دو سطح کالاهای زیرساختی و مصرفی
وی تصریح کرد: بنیاد بهره‌وری موقوفات آستان قدس رضوی در حوزه دانش‌بنیان در دو سطح کالاهای زیرساختی و مصرفی ورود پیدا کرده و دانش را با هدف کاهش هزینه زندگی و افزایش کیفیت، وارد کالاهای مصرفی کرده است که این دو هدف با بهره‌گیری از توان شرکت‌های دانش‌بنیان محقق می‌شود.

 

تلاش برای کمک به حل مشکلات استان و کشور
وی ادامه داد: آستان قدس رضوی در این زمینه، پس از شناسایی محققان و اندیشمندان برتر در سراسر کشور و بهره‌مندی از نظرات کارشناسی آنها، نیازهای اولویت‌دار را شناسایی می‌کند و سپس ضمن برنامه‌ریزی مدون برای رفع این نیازها، پروژه‌های مشارکتی با بخش خصوصی را اجرایی می‌کند تا در حد توان خود به حل مشکلات استان و کشور کمک کند. 
دستیار ویژه رئیس بنیاد بهره‌وری موقوفات اظهار کرد: یافتن راهکارهای مفید برای رفع نیازهای حرم مطهر رضوی و سایر مجموعه‌های ذیل آستان قدس،  یکی دیگر از اهداف ما در بنیاد بهره‌وری موقوفات است که این مهم را نیز با شناسایی شرکت‌های دانش‌بنیان دنبال می‌کنیم. 
مکیان در ادامه گفت: یکی از مزیت‌های شرکت‌های دانش‌بنیان، تمرکز بر دانش و فناوری‌های روز دنیاست که بسیار مهم و ضروری است، البته خطرپذیری بالا هم به عنوان یکی از نگرانی‌ها در حوزه فعالیت‌های دانش‌بنیان مطرح است که می‌توان با فازبندی پروژه‌ها، این خطرپذیری را کاهش داد. 

 

مردم در حوزه وسایل حمل و نقل دغدغه‌ دارند
دستیار ویژه رئیس بنیاد بهره‌وری موقوفات آستان قدس رضوی  با اشاره به مشارکت این مجموعه در تولید باتری لیتیوم افزود: مردم نسبت به وسایل حمل و نقل بسیار دغدغه‌مند هستند و در این حوزه هنوز محصولات دارای کیفیت مطلوب به مردم ارائه نشده بنابراین هر اقدام دانش‌بنیان در این حوزه بسیار ارزشمند است.
مکیان خاطرنشان کرد: امضای قرارداد تولیدهای پیشرفته با بهره‌گیری از دانش متخصصان شرکت پارت لاستیک و با سرمایه‌گذاری آستان قدس رضوی، برای ما قدمی بسیار مبارک در حوزه دانش‌بنیان است و تلاش خواهیم کرد در این طرح مشترک، محصولی با کیفیت و مورد نیاز بازار تولید شود.

افزودن دیدگاه جدید:

متن ساده

HTML محدود

Image CAPTCHA
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید
ارتباط با ما ستاد خبری حراست