مهمان کوچک
ناشر:
به نشر
سال نشر:
1398

کتاب مهمان کوچک حاوی 6 داستان از زندگی امام حسین (ع) برای رده سنی 7 تا 12 سال است.

مخاطب با مطالعه این داستان ها با بخشی از سیره و سبک زندگی امام سوم شیعیان آشنا می شود. در ابتدای کتاب، برای آشنایی با شخصیت امام حسین(ع) زندگینامه کوتاهی اما کاملی از ایشان با عنوان «تصویری از بهار» آمده است.

«یک بازی دوست داشتنی»، «مهمان کوچک»، «گل همیشه بهار»، «شبیه همان مرد»، «تشنه‌تر از همه»، عناوین داستان‌های این کتاب است. داستان‌های شیرین و خواندنی این کتاب نوشته مسلم ناصری است.

محمدحسین صلواتیان تصویرگری این کتاب را انجام داد و انتشارات به نشر تاکنون 8 بار با مجموع شمارگان 24 هزار و 500 نسخه در قطع خشتی چاپ و منتشر کرده است.

در بخشی از کتاب می‌خوانیم: «امام سیبی برداشت. با چهره خندان سر تکان داد که بله. مهمان پیر که تعجب کرده بود، گفت: «شما به خاطر یک گل زیباترین خدمتکار خود را آزاد می کنید؟» چشمان ماریه می درخشید. سرش را پایین انداخت. از خجالت سرخ شده بود. سیب را از امام گرفت. امام حسین (ع) رو به مهمانش گفت: خداوند می فرماید هر گاه کسی به شما خوبی کرد، بهتر از آن جوابش دهید. پیرمرد نتوانست چیزی بگوید. به چهره ماریه چشم دوخت، قطره اشکی روی گونه ماریه غلتید. چهره ای شاداب داشت. می دانست این گریه شوق است».

ارتباط با ما