اشتراک گذاری

۱۴۰۰-۱۱-۰۵
مرکز مشاوره آستان قدس رضوی
مرکز مشاوره آستان قدس رضوی با هدف توسعه کمی و کیفی ارائه خدمات مشاوره‌ای و پاسخ­گویی به نیازهای مشاوره­‌ای زائران و مجاوران مبتنی بر مدل­‌های مشاوره و آموزه‌­های دین تأسیس شد.

مرکز مشاوره آستان قدس رضوی در سال 1397 با عنایت تولیت وقت آستان قدس و با تجمیع دو مرکز مشاوره حرم مطهر و آستان مهر رضوی افتتاح شد.

این مرکز با هدف توسعه کمی و کیفی ارائه خدمات مشاوره‌ای و پاسخ­گویی به نیازهای مشاوره­ ای زائران و مجاوران مبتنی بر مدل­ های مشاوره و آموزه ­های دینی برنامه ریزی و اقدام شد.

هدف دیگر از تأسیس این مرکز، تحت پوشش قراردادن، هدایت علمی و حرفه­ ای، متمرکز ساختن تمامی خدمات مشاوره‌ای در مرکز مشاوره آستان قدس رضوی و جلوگیری از موازی­ کاری در حوزه مشاوره و روان‌شناسی مورد نظر آستان قدس بوده است.

خدمات تخصصی روان شناسی و مشاوره ارائه شده در کلینیک‌های تخصصی آستان مهر رضوی شامل زوج و خانواده، کودک و نوجوان، تربیتی، اختلالات بالینی، درمان‌های نورو فیدبک، مشاوره پیش از ازدواج، مشاوره حقوقی ، شغلی و تحصیلی و روان سنجی می‌شود.

از بعد علمی و حرفه ­ای، مرکز مشاوره آستان قدس رضوی برنامه های پژوهشی و حرفه­ ای متعددی نظیر برگزاری جشنواره ملی پایان‌نامه‌ها و رساله‌های دکتری روان­شناسی و مشاوره با رویکرد دینی، ارائه کارگاه‌های حرفه‌ای و دوره ­های تخصصی و به ویژه برگزاری سه دوره مدرسه فصلی روان­شناسی اسلامی با حضور اساتید ملی و تعامل با دانشگاه‌ها و به خصوص تعامل با سازمان نظام­ روان­شناسی و مشاوره کشور­ به منظور ارتقاء علمی مشاوران و روان­شناسان را تجربه کرده است و با کسب مرجعیت علمی و حرفه ‌ای و ایجاد سرمایه اجتماعی مورد توجه و استقبال مجامع نخبگان قرار گرفته است.

امروز خدمات تخصصی این مرکز تحت نظارت و مدیریت دکتر رضا آذریان، دکترای تخصصی روان‌شناسی تربیتی و در سه کلینیک روان‌شناسی و مشاوره ارائه می‌شود.

گفتنی است، مرکز جامع مشاوره آستان قدس رضوی از مراکز تابعه بنیاد کرامت رضوی است.

افزودن دیدگاه جدید:

متن ساده

HTML محدود

Image CAPTCHA
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید
ارتباط با ما