اشتراک گذاری

۱۴۰۰-۱۰-۱۱
اقامت در مشهد/ زائرشهر و زائرسرای رضوی
اقامت در مشهد از دیرباز یکی از مهم‌ترین نیازهای زائران به شمار می‌رفت؛ از همین رو آستان قدس به منظور خدمت به زائران امام رضا (ع)، اقدام به احداث زائرشهر و زائرسرای رضوی کرده است.

اقامت در مشهد از دیرباز یکی از مهم‌ترین نیازهای زائران به شمار می‌رفت؛ از همین رو آستان قدس رضوی به منظور خدمت به زائران و تسهیل در رفع مشکلات رفاهی، اجتماعی و فرهنگی زائران و مسافران، اقدام به احداث زائرشهر و زائرسرای رضوی کرده است.

در همین راستا، دو مجموعه شکیل و بزرگ اقامتی و رفاهی زائرشهر و زائرسرای رضوی که مجموعاً دارای 43 بلوک است را با ظرفیت بیش از 5 هزار نفر ساخته شد تا مشکل اقامت در مشهد را برای زائران این شهر تسهیل بخشد.

زائرشهر و زائرسرای رضوی با برخورداری از هزار و 45 سوئیت 5 نفره مبلمان شده و 7 هاستل (سالن هیئتی) در حال حاضر با ظرفیت پذیرش بیش از 5 هزار نفر در فصول مختلف سال میزبان زائران است.

اداره زائرسرا و زائرشهر رضوی به‌منظور ارائه هرچه بهتر خدمات به زائران امام رضا (ع) به مؤسسه موقوفه خدمات زائر رضوی محول شد.

آراستگی مبلمان شهری، ایجاد فضای سبز با کاشت گونه‌های متنوع گل و گیاه و درخت، ارائه تبلیغات محیطی مناسب، نصب وسایل بازی کودکان، ارائه سرویس‌های رفت و برگشت منظم زائران به حرم مطهر، ایجاد پایگاه سلامت رضوی و ارائه خدمات پزشکی و دارویی اولیه، راه‌اندازی واحدهای تجاری به‌منظور ارائه محصولات فرهنگی و سوغات زائر از شاخصه‌های جاذبی این دو مجموعه به شمار می‌رود.

نحوه پذیرش زائران در زائرشهر و زائرسرای رضوی

نحوه پذیرش زائران در زائرشهر و زائرسرای رضوی به دو صورت آزاد و زیارت اولی انجام می‌شود:

زیارت اولی­‌ها، از طریق معاونت خدمات اجتماعی بنیاد کرامت رضوی در قالب طرح مهر درخشان می‌توانند از خدمات این دو مجموعه استفاده کنند. در بخش آزاد نیز، زائران از طریق سیستم رزرواسیون، کاروانی، قرارداد گارانتی و معرف - آزاد، امکان استفاده از خدمات زائرشهر و زائرسرای رضوی برایشان فراهم می‌شود.

زائران می‌توانند جهت کسب اطلاع از نحوه خدمات‌رسانی و نیز پذیرش در زائرسرای رضوی با شماره سراسری 1460 تماس گرفته و یا به سامانه رزرواسیون آنلاین مراکز اقامتی زائر رضوی مراجعه کنند.

زائرشهر رضوی

زائرسرای رضوی

 

افزودن دیدگاه جدید:

متن ساده

HTML محدود

Image CAPTCHA
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید
ارتباط با ما