۱۴۰۰-۱۰-۰۷
جلسه بررسی سند راهبردی برنامه‌های نوروز 1401 آستان قدس رضوی
به همت سازمان علمی و فرهنگی آستان قدس رضوی، جلسه بررسی سند راهبردی برنامه‌های نوروز 1401 حرم مطهر رضوی برگزار شد.

به گزارش خبرنگار علم و فرهنگ آستان قدس رضوی، به همت سازمان علمی و فرهنگی آستان قدس رضوی، جلسه بررسی سند راهبردی برنامه‌های نوروز 1401 حرم مطهر رضوی برگزار شد.

عبدالحمید طالبی، رئیس سازمان علمی و فرهنگی آستان قدس رضوی در این جلسه که با حضور جمعی از مدیران و مسئولان نهادهای وابسته به این سازمان در محل دفتر سازمان علمی و فرهنگی آستان قدس رضوی برگزار شد، با بیان اینکه ما باید در نوروز سال 1401 آماده میزبانی از تعداد کثیری از زائران باشیم، گفت: ما باید آماده میزبانی از 10 میلیون زائر نوروزی از اقصی نقاط کشور به شهر مشهد باشیم.

وی ادامه داد: علاوه بر ارائه خدمات رفاهی به زائران نوروزی باید به مسائل فرهنگی بیشتر توجه کنیم از همین رو مسئولیت سنگینی بر دوش ما نهاده شده است.

وی افزود: مهمترین مأموریت آستان قدس رضوی با استفاده از ظرفیت فرهنگی عظیمی که از آن برخوردار است، هدایت مخاطبان به سوی کمال در پرتو معارف قرآنی، عترت و سیره نورانی حضرت رضا(ع) با بهره‌گیری از تجارب جامعه نخبگان علمی و فرهنگی است که نوروز فرصت بسیار مغتنمی برای ظرفیت سازی و تحقق اهداف فرهنگی آستان قدس رضوی است.

طالبی بیان کرد: سازمان علمی و فرهنگی باید با بهره‌گیری از ظرفیت‌های بین‌المللی، در پیشبرد مأموریت‌های علمی و فرهنگی آستان قدس رضوی و تأثیرگذاری علمی و فرهنگی در فضای عمومی جهان اسلام اقدامات مؤثری را برنامه ریزی کند.

در ادامه این جلسه به مباحثی همچون برپایی نمایشگاه‌های کتاب و محصولات و جا نمایی آن ها در حرم مطهر رضوی، برپایی نمایشگاه آئینی و توجه به شهر مشهد، ارائه خدمات و فعالیت‌های فرهنگی در مبادی ورودی شهر مشهد اعم از فرودگاه، ترمینال، راه آهن و... اشاره شد.

بررسی سند محتوایی برنامه‌های نوروز 1401 و اشاره به موضوعاتی همچون، اثربخشی زیارت، بهبود ارائه خدمات زائران، عرصه‌های فرهنگی قابل توجه در نوروز 1401، بهره‌مندی از عنصرهای هنر، کتاب، تبلیغ، دعا و توسل در ارائه برنامه‌های فرهنگی، شعار سال و... از  دیگر مطالب مطرح شده در این جلسه بود.

همچنین در این جلسه به برخی از برنامه‌های محوری سازمان علمی و فرهنگی در نوروز 1401 اعم از برنامه های فرهنگی در حوزه هنرهای تجسمی، شنیداری، دیداری، برگزاری انجمن ادبی شعر رضوی، رویداد محور هشت گام تا بهشت، احداث موکب‌های فرهنگی، برپایی نمایشگاه‌های کتاب، رونمایی‌ها از آخرین آثار و محصولات، فعالیت در حوزه بین الملل و... اشاره شد.

در ادامه این جلسه روسا و مدیران مجموعه‌های وابسته به سازمان علمی و فرهنگی آستان قدس رضوی برنامه‌های در نظر گرفته شده ویژه نوروز 1401 را مطرح کردند و به ارائه نظرات و پیشنهاداتی مبنی بر برگزاری هر چه بهتر برنامه‌های فرهنگی و ارائه آن به زائران نوروزی حرم مطهر رضوی پرداختند.

افزودن دیدگاه جدید:

متن ساده

HTML محدود

Image CAPTCHA
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید
ارتباط با ما