۱۴۰۰-۰۹-۲۴
خدمت آستان قدس برای کاهش مشکل استقرار پزشکان غیربومی در تربت‌جام
سازمان موقوفات ملک با احداث و بهره‌برداری از سوئیت‌های پزشکان در بیمارستان سجادیه تربت جام، یکی از مشکلات مهم این شهرستان محروم در حوزه ارائه خدمات سلامت را کاهش خواهد داد.

به گزارش آستان نیوز، مرحوم حاج حسین آقا ملک وقفیات گسترده‌ای دارد که طی 8 فقره وقف آستان قدس رضوی شده و در این بین حوزه درمان، جایگاه ویژه‌ای را به خود اختصاص داده است. از جمله پروژه‌های جدیدی که از محل عواید این موقوفات در دست اجرا قرار گرفته، احداث سوئیت‌های پزشکان در بیمارستان سجادیه تربت‌جام برای اسکان پزشکان متخصص غیربومی است که با تکمیل آن، مردم این شهرستان، دسترسی بهتر و آسان‌تری به خدمات پزشکان متخصص خواهند داشت.

27 هکتار زمین رایگان و 8 میلیارد اعتبار برای ساخت پروژه

سلمان سالاری، مدیرعامل سازمان موقوفات ملک در این باره گفت: علاوه بر زمین حدود 27 هکتاری احداث این پروژه که طبق دستور تولیت آستان قدس رضوی، به‌صورت رایگان در اختیار دانشگاه علوم پزشکی قرار گرفت، اعتبار این پروژه حدود 8 میلیارد تومان برآورده شده که از محل وقف نامه ۷۴ ۱۱۰ زنده‌یاد حاج حسین آقا ملک تأمین می‌شود.

خدمت آستان قدس برای کاهش مشکل استقرار پزشکان غیربومی در تربت‌جام

 

سالاری با اشاره به اینکه عملیات اجرایی این پروژه از سال ۱۳۹۹ آغاز شده است، افزود: پروژه احداث سوئیت‌های پزشکان بیمارستان سجادیه تاکنون 40 درصد پیشرفت داشته و طبق برنامه‌ریزی صورت گرفته، پیش‌بینی می‌شود تا سال ۱۴۰۱ به بهره‌برداری برسد.

وی با اشاره به مشخصات فنی سوئیت‌های پزشکان بیمارستان سجادیه نیز گفت: این ساختمان در سه طبقه و ۱۸ سوئیت با زیربنای ۱۶۸۰ مترمربع در حال احداث است که نوع سازه آن نیز اسکلت فلزی با سقف کامپوزیت است.

ارتقای سطح ارائه خدمات درمانی با استقرار پزشکان

وی درباره اهمیت این پروژه برای منطقه تربت‌جام نیز اظهار کرد: احداث این پانسیون‌ها با هدف ارتقاء سطح خدمات درمانی به بیماران نیازمند و حمایت از مدافعان سلامت درحال اجرا می‌باشد و تاکنون ۴۰ درصد پیشرفت فیزیکی داشته است.

خدمت آستان قدس برای کاهش مشکل استقرار پزشکان غیربومی در تربت‌جام

 

بهره‌مندی سالانه 400 هزار نفر از خدمات بیمارستان سجادیه
سالانه ۴۰۰ هزار نفر از مردم شهرستان تربت جام از خدمات درمانی بیمارستان سجادیه بهره‌مند می‌شوند و با این خدمت، دیگر نیازی نیست برای دریافت خدمات درمانی راهی شهر مشهد و دیگر کلان‌شهرها شوند.

بیمارستان ۹۶ تختخوابی سجادیه تربت‌جام، یکی از مراکز مهم درمانی این منطقه است که زمین مورد نیاز برای احداث آن توسط سازمان موقوفات ملک اهدا شده است. این بیمارستان از بخش‌های پاراکلینیکی، بستری، درمانگاهی و پشتیبانی تشکیل شده، همچنین بخش سی‌سی‌یو بیمارستان که در سال 85 و توسط سازمان موقوفات ملک احداث شده، با ۸۵۰ متر مربع زیربنا، دارای 8 تخت سی‌سی‌یو و 5 تخت بستری است.

در بیمارستان تربت جام درحال حاضر ۶۱۲ نفر در کادر پزشکی و اداری اشتغال دارند که با تکمیل پروژه در دست احداث، پزشکان متخصص نیز به‌صورت آنکال در سوئیت‌های احداث شده، اسکان خواهند یافت.

افزودن دیدگاه جدید:

متن ساده

HTML محدود

Image CAPTCHA
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید
ارتباط با ما