۱۴۰۰-۰۷-۲۱
برگزاری نخستین گردهمایی رتبه های برتر کنکور در حرم امام رضا (ع)
به همت سازمان علمی و فرهنگی آستان قدس رضوی نخستین گردهمایی دانشجویی رتبه های برتر کنکور سراسری در تالار قدس کتابخانه مرکزی حرم امام رضا (ع) برگزار شد.

به گزارش آستان‌نیوز، به همت سازمان علمی و فرهنگی آستان قدس رضوی نخستین گردهمایی دانشجویی رتبه های برتر کنکور سراسری صبح امروز در تالار قدس کتابخانه مرکزی حرم امام رضا (ع) برگزار شد.

در این مراسم که جمعی از نخبگان و رتبه های برتر کنکور سراسری سال 1400 حضور داشتند، حجت الاسلام و المسلمین مهدی فاطمی‌پور، معاون فرهنگی و سیاسی نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها بیان کرد: نخبگان و رتبه های برتر کنکور سراسری می‌توانند موتور محرک جامعه باشند.

وی بر لزوم برنامه‌ریزی برای این قشر از جوانان تاکید کرد و خطاب به آنان، گفت: شما جوانان به واسطه هویتی که دارید، می‌توانید مسیر تأثیرگذاری را در جامعه ایجاد کنید و در واقع رسالت شما با سایر جوانان متفاوت است.

حجت‌الاسلام فاطمی‌پور تصریح کرد: ما مسئولان نیز باید در مسیر انتخاب گام‌های بعدی زندگی شما نخبگان را یاری کنیم که این کمک می‌تواند در آرام کردن فضا، امید به آینده، آگاه سازی شما جوانان در اتفاقات پیرامون جامعه و... باشد.

وی بیان کرد: این گردهمایی می‌تواند آغازی برای یک اتفاق بزرگ و هویتی جدید باشد و شما نخبگان اگر بتوانید جمع نخبگانی را حول محور شهر و دیار خود ایجاد کنید و برای علایق خود برنامه‌ریزی درستی داشته باشید، می‌توانید افتخارات بزرگی خلق کنید و همه ما می‌دانیم که خواستن توانستن است، شما جوانان از مرحله خواستن گذشتید و در مرحله توانستن هستید.

لزوم شناسایی استعدادهای نخبگان

عباس شیر اوژن، معاون دانشجویی و فرهنگی وزارت بهداشت و درمان نیز در جمع رتبه های برتر کنکور اظهار کرد: بسیار خرسندم که شما جوانان این فصل جدید از زندگیتان را از بارگاه نورانی ثامن الحجج(ع) شروع کردید و از شما می‌خواهم که قدر این فرصت را بدانید.

شیر اوژن بیان کرد: حرم مطهر رضوی سراسر نور، رحمت و معنویت است و همه ما رافتی که از برکات زیارت امام رضا (ع) شامل حالمان شده است را در زندگی خود شاهد هستیم.

وی ادامه داد: همه ما معادنی در وجودمان داریم که باید کشف شوند، شما نخبگان نیز دارای استعدادهایی مختلف هنری، سیاسی، فرهنگی، پزشکی و... هستید که باید شناسایی شود تا با برنامه‌ریزی صحیح به موفقیت های روزافزونی نائل آیید.

معاون دانشجویی و فرهنگی وزارت بهداشت و درمان بیان کرد: شما نخبگان با اراده قوی خود در رقابتی سنگین اتفاق بزرگی را رقم زدید، اما این بخشی از توانائیهای شماست و باید قدر خود را بدانید.

بهره‌مندی از خوان بار برکت امام رضا (ع) در مهمانسرای حضرت، اجرای همخوانی گروه سرود آوای رضوان و شعرخوانی از دیگر برنامه‌های گردهمایی رتبه های برتر کنکور بود.

افزودن دیدگاه جدید:

متن ساده

HTML محدود

Image CAPTCHA
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید
ارتباط با ما