در دهه آخر صفر انجام شد؛
۱۴۰۰-۰۷-۱۹
ایجاد پایگاه های موقت مشاوره در حاشیه شهرهای کشور
آستان قدس رضوی در دهه آخر صفر، علاوه بر میزبانی از زائران امام رضا (ع)، خدمات گسترده‌ای از جمله ایجاد پایگاه های موقت مشاوره در حاشیه شهرهای کشور را ارائه کرد.

دکتر رضا آذریان، مدیر مرکز جامع مشاوره آستان قدس رضوی در گفتگو با آستان نیوز بیان کرد: همزمان با ایام دهه سوم ماه صفر، پایگاه های موقت مشاوره در حاشیه شهرهای سراسر کشور خدمت‌رسانی کردند.

وی با اشاره به فعالیت بیش از 140 پایگاه، اظهار کرد: این مراکز در این مدت به ارائه خدمات تخصصی حوزه مشاوره پرداختند و صدها نفر به طور رایگان از خدمات این مرکز بهره‌مند شده‌اند.

به گفته آذریان، حوزه‌های خانواده، زوجین، تحصیلی - شغلی، کودک و نوجوان، مشاوره قبل از ازدواج و مشاوره‌های فردی از مهم‌ترین حوزه‌هایی بوده که این پایگاه‌ها مشاوره مورد نیاز را به مراجعه‌کنندگان ارائه کردند.

برپایی پایگاه های موقت مشاوره در حاشیه شهر مشهد

وی ادامه داد: حاشیه شهر مشهد یکی از مکان‌های اصلی برپایی این پایگاه بود و در دهه آخر صفر امسال، 9 پایگاه در مناطقی از جمله پنجتن، توس، شهرک شهید رجایی، بلوار صبا، مهرمادر و خواجه ربیع و سایر مناطق محروم در پایتخت معنوی ایران اسلامی بود.

دکتر آذریان به اهمیت خدمات مشاوره در زندگی هم اشاره کرد و گفت: خدمات مشاوره از یک سو در تلقی عام به عنوان فعالیتی غیرضروری و لوکس قلمداد می‌شود و از سوی دیگر هزینه‌های آن برای اقشار کم ‌برخوردار و ساکن حاشیه شهر سنگین است، به همین دلیل این گروه از جامعه تمایل چندانی به استفاده از خدمات مشاوره ندارد اما با توجه به اهمیت آن، مرکز جامع مشاوره آستان قدس رضوی در حرکتی جهادی آموزش‌ها و مشاوره‌های لازم برای شهروندان ساکن حاشیه شهر را به طور رایگان به آنها ارائه کرد.

وی افزود: هدف ما از برپایی پایگاه های موقت مشاوره در حاشیه شهر، ایجاد پیوند بین شهروندان کم‌برخوردار با آموزش‌ها و خدمات مشاوره‌ای است که می‌تواند در بهبود کیفیت زندگی آنها نقش موثری داشته باشد و آسیب‌های اجتماعی را نیز کاهش دهد.

مدیر مرکز جامع مشاوره آستان قدس رضوی ادامه داد: بسیاری از معضلات اجتماعی که در حاشیه شهرهای کشور ایجاد می‌شود، ناشی از عدم آگاهی است و یک راهکاری اساسی برای پیشگیری از آن، ارائه آموزش‌های ضروری برای خانواده‌ها در حوزه‌های مختلف خانوادگی، تحصیلی و مسائل فردی است که می‌تواند ضمن ارتقای آگاهی در جامعه به رفع بحران‌های فردی و اجتماعی منجر شود.

افزودن دیدگاه جدید:

متن ساده

HTML محدود

Image CAPTCHA
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید
ارتباط با ما