۱۴۰۰-۰۷-۱۹
نمایش آثار موزه ای آستان قدس در کره جنوبی
هم‌زمان با برگزاري نمايشگاه خوشنويسي در كره جنوبی، موزه آستان قدس به نمایش و معرفی تصاوير اشياي نفيس تاريخي و هنري و نسخ خطی گنجينه‌هاي رضوي پرداخت.

به گزارش آستان‌نیوز، هم‌زمان با برگزاري نمايشگاه خوشنويسي در شهر بوسان كره جنوبی، موزه آستان قدس رضوی در راستاي ماموريت فرهنگي خود براي ترويج ميراث رضوي، با ارسال تصاوير اشياي نفيس تاريخي و هنري و نسخ خطی گنجينه‌ رضوي، به معرفی این آثار پرداخت.

مهدی قیصری‌نیک، معاون موزه‌های سازمان کتابخانه‌ها، موزه‌ها و مرکز اسناد آستان قدس رضوی با بیان اینکه بسیاری از این آثار دارای کتیبه‌های قرآنی و متن احادیث است، اظهارکرد: این نمایشگاه خوشنویسی در کره جنوبی، کره‌ای، عربی و فارسی، از هشتم تا یازدهم اکتبر (هفدهم تا بیستم مهرماه) در شهر بوسان کره جنوبی در حال برگزاری است.

قیصری‌نیک تصریح کرد: مراسم رسمی افتتاح نمایشگاه خوشنویسی در کره جنوبی، شامل پیام‌ها و سخنرانی‌ها در روز نهم اکتبر (روز الفبای کره) آغاز شد.

وی با بیان اینکه موسسه مطالعات مدیترانه (دانشگاه مطالعات خارجی بوسان)، انجمن خوشنویسان کره و مؤسسه مطالعات اسلام و مدیترانه برگزارکنندگان این نمایشگاه خوشنویسی در کره جنوبی هستند، از بنیاد تحقیقات ملی کره و سازمان کتابخانه‌ها، موزه‌ها و مرکز اسناد آستان قدس رضوی به عنوان بانیان این نمایشگاه نام برد.

 

افزودن دیدگاه جدید:

متن ساده

HTML محدود

Image CAPTCHA
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید
ارتباط با ما