۱۴۰۰-۰۷-۱۹
خدمات مؤسسه موقوفه خدمات زائر رضوی در دهه آخر صفر
مؤسسه موقوفه خدمات زائر رضوی در طول دهه آخر صفر با ارائه خدمات گسترده، امکانات لازم برای اسکان زائران حضرت رضا (ع) و پذیرایی از آن ها را فراهم کرد.

به گزارش آستان نیوز، در ایام عزاداری دهه سوم ماه صفر، مؤسسه موقوفه خدمات زائر رضوی در سه زیرمجموعه خود شامل مجتمع‌های میان راهی، زائر شهری رضوی و زائرسرای رضوی به کمک سایر بخش‎های خدمتگزار آستان قدس رضوی آمد و مسئولیت اسکان و پذیرایی جمعی از مهمانان حضرت رضا (ع) را عهده‏ دار شد. این مؤسسه در طول این ایام سوگواری، تلاش کرد با همه امکانات و توان، به سهم خود، شعار «همه خادم الرضاییم» را تحقق بخشید.

حمزه سپهریان، مدیرعامل مؤسسه موقوفه خدمات زائر رضوی در گفت‌وگو با آستان نیوز جزئیات خدمت‌رسانی به زائران در دهه پایانی ماه صفر را تشریح کرد و گفت: طی این مدت در 21 مجتمع میان‌راهی امام رضا (ع) و ایستگاه‌های صلواتی طول مسیرهای تشرف به مشهد، خدمت‌رسانی به زائران صورت گرفت و در پنج مجتمع تربت‌جام، چناران، رباط سفید، كاهک و مزداوند که در مسیر حرکت زائرین پیاده حضرت رضا (ع) قرار دارد، با برپایی موكب، از 7 هزار و 300 زائر پذیرایی شدند.

اسکان 20 هزار زائر در زائرشهر و زائرسرا

وی افزود: اسکان زائران در زائرسرای رضوی و زائرشهر رضوی نیز یکی دیگر از خدمات این موقوفه در دهه آخر صفر امسال بود. به گفته سپهریان، طی این مدت در زائرشهر رضوی 12 هزار و 917 نفر شب اسکان داده شدند و خدمات لازم به آن‌ها ارائه شد. همچنین 7 هزار و 30 نفر شب در زائرسرای رضوی اسکان داده شدند که همه روزه در وعده‌های صبحانه و ناهار و وعده شام از زائرین در زائرسرای رضوی پذیرایی به عمل آمد و مجموعاً به مدت 7 روز، روزانه 5 هزار پرس غذا طبخ و توزیع شد.

ارائه خدمات فرهنگی در کنار اسکان و پذیرایی

مدیرعامل مؤسسه موقوفه خدمات زائر رضوی با برشمردن بخشی از خدمات فرهنگی ارائه شده گفت: در مجتمع‌های میان‌راهی و مجموعه‌های زائرسرا و زائرشهر رضوی برای متناسب‌سازی با مناسبت‌های سوگواری دهه آخر صفر، فضای محیطی با کتیبه‌ها و بیرق‌هایی با محوریت شعار «همه خادم الرضاییم» فضاآرایی شد. همچنین برگزاری مسابقه بزرگ كتابخوانی «محضر رئوف»، توزیع بسته‌های متبرک رضوی، مراسم عزاداری دهه آخر صفر ویژه کارکنان و زائران، قرائت زیارت عاشورا، زیارت پیامبر اكرم (ص) و ائمه بقیع و زیارت امین الله، از جمله برنامه‌های فرهنگی این ایام بود.

به گفته سپهریان، همچنین همزمان با سالروز شهادت حضرت رضا (ع)، كاروان پیاده 250 نفری زائران از زائرشهر رضوی به سمت حرم مطهر حضرت رضا (ع) حرکت کردند.

افزودن دیدگاه جدید:

متن ساده

HTML محدود

Image CAPTCHA
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید
ارتباط با ما