۱۴۰۰-۰۷-۱۸
هشت شماره تلفن آستان قدس رضوی
هشت شماره تلفن آستان قدس رضوی در راستای تسهیل امر زیارت، کمک رسانی، اطلاع رسانی و... برای زائران از اقصی نقاط جهان درنظر گرفته شده تا با آسودگی خاطر امورشان را پیگیری کنند.

به گزارش آستان نیوز، آستان قدس رضوی در راستای تسهیل امر زیارت، کمک رسانی، اطلاع رسانی و... شماره تلفن‌هایی را در اختیار زائران از اقصی نقاط جهان قرار داده تا با آسودگی خاطر امورشان را پیگیری کنند که در این نوشتار سعی داریم هشت شماره تلفن آستان قدس را بیان کنیم که برای زائران دور و نزدیک حرم کاربردی هستند.

شماره روضه منوره 

با توجه به اینکه امکان سفر به مشهد مقدس و زیارت امام رضا (ع) در دهه کرامت و ایام میلاد این امام همام برای همه شیفتگان آن حضرت میسر نیست، آستان قدس رضوی با اجرای طرح معنوی «تلفن ارتباط مستقیم با روضه منوره» زمینه تشرف معنوی عموم دلباختگان آن حضرت را به صحن و سرای رضوی فراهم کرده است.

شماره تلفن آستان قدس برای ارتباط با روضه منوره خط مستقیم 05148888 است که این شماره با 120 خط تنها سامانه ارتباط تلفنی با روضه منوره امام رضا (ع) به شمار می‌رود و شما در هر ساعت از شبانه‌روز که خواستید، می‌توانید به راحتی با آن تماس بگیرید.

ﺩﺭ ﺍﻳﻦ ﺳﺎﻣﺎﻧﻪ تلفنی ﺑﺎ ﺍﺳﺘﻔﺎﺩه ﺍﺯ چهار ﻣﻴﻜﺮﻭﻓﻮﻥ ﻗﻮﻯ ﻣﺴﺘﻘﺮ ﺩﺭ ﺭﻭﺿﻪ ﻣﻨﻮﺭه، ﺯﺍﺋﺮﺍﻥ ﭘﺲ ﺍﺯ ﺗﻤﺎﺱ ﺑﺎ ﺍﻳﻦ ﺳﺎﻣﺎﻧﻪ، ﺑﻪ ﻃﻮﺭ ﻣﺴﺘﻘﻴﻢ ﺑﻪ ﻓﻀﺎﻯ ﺭﻭﺿﻪ ﻣﻨﻮﺭﻩ ﻣﺮﺗﺒﻂ می‌شوند تا درد و دلشان در نزدیک ترین مکان به ضریح منور پخش شود.

شماره اورژانس حرم

هر موقع در حرم زائری را مشاهده کردید که حالش خراب شده و نیازمند پزشک است سریعا می‌توانید با گوشی همراه خویش با شماره 05132002424 تماس بگیرید و کادر درمانی داخل حرم را با خبر سازید.

اگر گوشی همراه ندارید و یا شارژ ندارد می‌توانید از تلفن‌هایی که در ورودی صحن‌ها و رواقها نصب شده است استفاده کنید و یا خادمان حرم مطهر را با خبر کنید.

شماره تلفن آتش‌نشانی حرم

حرم مطهر روزانه میزبان صدها هزار زائر است و در برخی از مناسبت‌ها این عدد به یک میلیون در روز می‌رسد لذا آستان قدس رضوی ضرورتا جهت تامین امنیت زائران باید همه اقدامات لازم را برای مواجهه با حوادت مهیا کند که یکی از این اقدامات استقرار واحد آتش‌نشانی داخل حرم است.

افزون بر اینکه در عموم مکان‎های اداری، رواق‌ها و صحن‌های حرم، کپسول‌های آتش نشانی وجود دارد، در صحن‌های بزرگ پیرامونی نیز واحد آتش نشانی مستقر است تا در صورت هرگونه حادثه با سرعت وارد عمل شوند. شما زائران و خادم عزیز در صورت مشاهده هرگونه آتش‌سوزی در حرم می‌توانید با شماره 32002428 تماس بگیرید.

شماره تلفن دفتر اشیاء پیدا شده 

اگر در حرم مطهر در هنگام زیارت و عبادت گوشی موبایل، طلا، کیف، عینک و یا هر شیء دیگری را گم کردید و در هتل، محل اسکان یا حتی هنگام برگشت به شهر پی به گم شدن وسیله خودتان بردید، خیلی آسوده در هر ساعتی از شبانه روز می‌توانید با شماره 05132003840 تماس بگیرد و نشانه شیء را بدهید تا در صورت پیدا شدن به شما خبر دهند.

برخی از زائران متاسفانه از این شماره خبر ندارند لذا به طور کلی شیء گم شده خود را فراموش می‌کنند و یا فکر می‌کنند حتما باید به صورت حضوری پیگیر باشند.

شماره تلفن مرکز امور خادمین

یکی از سوالاتی که غالبا زائران مشهدی و شهرهای دیگر از خدام و یا کارمندان حرم می‌پرسند این است (چگونه می‌توانیم در حرم خادم شویم؟) زائران عزیز به آسودگی می‌توانند با تماس با مديريت امور خدام (ويژه خادمياران ساكن مشهد) 32003728-32003757، مركز خادمياري و كانون‌هاي خدمت رضوي (ويژه خادمياران استاني) 32003714-32003725، هر گونه سوال، پیشنهاد و نقد خود را در مورد امور خادمان حرم مطهر مطرح و به صورت تخصصی پاسخ خود را دریافت کنند.

شماره تلفن جمع آوری نذورات

بسیاری از مردم شهر و روستا، هدایا و نذوراتی دارند که می خواهند به حرم مطهر رضوی تقدیم کنند ولی قبل از تقدیم، سوالاتی دارند که برای پاسخ به آن می‌توانند با شماره 05132002476 تماس بگیرند.
البته اگر سوال شما فقط این است «چگونه نذر و هدیه خود را پرداخت کنیم؟» هم اکنون می‌توانید به وب‌سایت nazr.razavi.ir مراجعه کنید و یا از کد دستوری ستاره هشت مربع(#8*) بهرمند شوید.

شماره تلفن پاسخگویی به سوالات شرعی و اعتقادی

ترویج معارف دینی و پاسخگویی به سوالات دینی زائران یکی از سیاست‎های کلان آستان قدس رضوی است از این رو برای این مهم اقدامات متعددی انجام گرفته است.

زائران عزیز در هر ساعتی از شبانه روز برای دریافت پاسخ سوال شرعی و اعتقادی خود در داخل حرم می‌توانند به دفاتر پاسخگویی واقع در صحن‌ها و در خارج از حرم با شماره 05132020 تماس بگیرند. سامانه تلفنی 05132020 روزانه پاسخگوی سوالات زیادی از مخاطبان ایرانی و غیر ایرانی در اقصی نقاط جهان است.

شماره ملی 138

هموطنان عزیز از اقصی نقاط میهن اسلامی مان می توانند هر گونه سوال یا راهنمایی نسبت به آستان قدس رضوی اعم از برنامه‌ها، شماره تلفن‌‎ها، پیشنهاد، انتقادات  و ... را که دارند از طریق شماره ملی 138 با مركز جامع ارتباطات مردمی آستان قدس رضوی تماس گرفته و مطرح کنند.

افزودن دیدگاه جدید:

متن ساده

HTML محدود

Image CAPTCHA
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید
ارتباط با ما