۱۴۰۰-۰۷-۱۸
دیدار مسئولان مواکب عراقی با معاون امور بین‌الملل سازمان علمی و فرهنگی آستان قدس
جمعی از مسئولان مواکب عراقی طی نشستی با معاون امور بین الملل سازمان علمی و فرهنگی آستان قدس رضوی دیدار و گفتگو کردند.

به گزارش آستان‌نیوز، دردهه پایانی ماه صفر تعدادی از مواکب غیر ایرانی از کشورهای عراق و پاکستان در شهر مشهد و اطراف حرم امام رضا (ع) به زائران خدمت رسانی کردند.

مواکب عراقی که از شهرهای بصره، کربلا و بغداد در این اقدام مومنانه حضور داشتند، در پایان خدمت خود و پس از پایان ماه صفر، در جلسه‌ای که با محوریت معاونت امور بین‌الملل سازمان علمی و فرهنگی آستان قدس رضوی برگزار شد، شرکت کردند و به بررسی نقاط ضعف و قوت برپایی مواکب پرداختند.

حجت الاسلام سیدمحمد ذوالفقاری، معاون امور بین‌الملل سازمان علمی و فرهنگی آستان قدس رضوی در این دیدار با تشکر از خدمات خالصانه و مومنانه مواکب عراقی در خدمت‌رسانی به زائران و مجاوران حرم علی بن موسی الرضا (ع) بیان کرد: به عنوان اولین سال برگزاری برپایی مواکب در مشهد و اطراف حرم امام رضا (ع) طبیعاتا نقاط قوت و ضعفی وجود دارد که با همفکری و دقت مسئولان امر می‌توان این امور را با برنامه‌ریزی بهتر در سالهای آینده اصلاح و برگزار کرد.

حجت‌الاسلام والمسلمین ذوالفقاری ابراز امیدواری کرد با برنامه‌ریزی دقیق‌تر در سال‌های آینده بتوان پیش از فرارسیدن موسم برپایی مواکب خدمت رسانی، زمینه مشارکت موکب‌های بیشتری را در شهر مقدس مشهد فراهم آورد.

دراین جلسه مسئولان مواکب عراقی به ارائه نقطه نظرت خود پرداخته و از حسن همکاری مجموعه‌های شهرداری مشهد، مدیریت آستان قدس رضوی، نیروی انتظامی و تمامی دست اندرکاران برپایی موکب‌های خدمت رسانی شهر مشهد تقدیر و تشکر کردند.

مهمترین مشکلاتی که در این جلسه مطرح شد، بحث حمل و نقل از مرز ایران و عراق و از شلمچه تا شهر مشهد و در خصوص فراهم آمدن زیرساخت‌های لازم برای برگزاری موکب‌ها بود که اعلام آمادگی شد در سال آینده با برنامه‌یزی بهتر این مشکلات مرتفع شود.

همچنین در این جسله به این نکته اشاره شده که بسیاری از موکب‌های غیر ایرانی از سایر کشورها نیز متقاضی حضور در ایام پایانی ماه صفر در شهر مشهد هستند که به دلیل فراهم نبودن زیرساخت های لازم این توفیق حضور برای آنان فراهم نشده است.

در پایان این جلسه، با اهدای یادبودهایی به موکب‌های عراقی از تلاش های خالصانه و مومنان آنان تقدیر شد و مسئولان مواکب عراقی نیز با قرائت اشعاری مراتب تشکر خود را از خدای متعال، امام رضا (ع) و تولیت آستان قدس رضوی ابراز کردند.

افزودن دیدگاه جدید:

متن ساده

HTML محدود

Image CAPTCHA
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید
ارتباط با ما