پس از دو ماه عزاداری؛
۱۴۰۰-۰۷-۱۷
پرچم سرخ انتقام بر فراز گنبد حرم امام حسین (ع) برافراشته شد
با حلول ماه ربیع الاول، پرچم و کتیبه‌های عزاداری محرم و صفر با دلتنگی و اشک از حرم‌های امام‌ حسین (ع) و حضرت عباس (ع) برچیده و پرچم سرخ انتقام بر فراز گنبد حرم‌ها برافراشته شد.

به گزارش آستان نیوز، با پایان ماه صفر، دو ماه عزاداری شیعیان در جهان به ویژه شهر کربلا به پایان رسید و پارچه‌های مشکی عزا در کربلا و حرم امام حسین (ع) جمع شدند.

بر همین اساس، شب گذشته همزمان با حلول ماه ربیع الاول پارچه‌های عزاداری ماه محرم و‌ صفر که دو ماه در حرم امام حسین (ع) و حضرت عباس (ع) نصب شده بود، به همت خادمان حرم‌های مطهر با اندوه و دلتنگی جمع‌آوری شدند.

زائران نیز پس از پایین آوردن پارچه‌های عزا در حالی که اشک‌ می‌ریختند، پارچه‌های مزین به نام امام حسین (ع) و شهدای دشت کربلا را بر سر و صورت مالیده و تبرک می‌جستند. برخی هم پرچم‌های عزا را بوسیده و در جمع کردن آن کمک می‌کردند.

پرچم‌های سیاه عزا در بین‌الحرمین نیز به همت خادمان آستان‌های مقدس در حالی شب گذشته جمع شدند که زائران بسیاری در انتظار پایین آمدن پرچم و کتیبه‌ها بودند تا بتوانند بر پرچم عزا بوسه زده و شفاعت و سلامتی از امام حسین (ع) بطلبند. برخی دیگر نیز زیر پرچم عزا دعای فرج را می‌خواندند.

بر همین اساس، خادمان حرم امام حسین (ع) و حضرت عباس(ع) پس از اذان مغرب پرچم‌های سیاه را پایین آورده و پرچم قرمز انتقام را بر فراز گنبد‌های مطهر کربلا برافراشتند.

چراغ‌های بین‌الحرمین و همچنین حرم‌های مطهر که در ایام محرم و صفر قرمز رنگ شده بود، تغییر کرد و به رنگ سبز درآمد و‌ حال و‌هوای کربلا را نورانی  کرد.

زائران ارباب هم با دلتنگی برای ماه عزای امام حسین (ع) به زیارت کربلا مشرف شدند و در اولین شب جمعه بدون سیاهی‌های عزا‌، برای غربت فاطمه زهرا (س) اشک ریختند.

امسال در ایام محرم و صفر عاشقان حسینی به زیارت ارباب مشرف شدند؛ به طوری که با وجود محدودیت‌ها در روز عاشورا بیش از ۶ میلیون نفر و در ایام اربعین بیش از ۱۶ میلیون نفر به کربلا و زیارت امام حسین (ع) و حضرت عباس (ع) مشرف شدند.

,
افزودن دیدگاه جدید:

متن ساده

HTML محدود

Image CAPTCHA
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید
ارتباط با ما