۱۴۰۰-۰۷-۱۴
اجرای موقوفه «مرحوم کاظم غراب» در حرم امام رضا (ع)
هم‌زمان با شب شهادت امام رضا (ع)، موقوفه مرحوم «کاظم غراب» برای پنجاه و هفتمین سال متوالی در حرم مطهر رضوی اجرا می‌شود.

به گزارش آستان نیوز، هم‌زمان با شب شهادت امام رضا (ع)، موقوفه مرحوم «کاظم غراب» برای پنجاه و هفتمین سال متوالی در حرم مطهر رضوی اجرا می‌شود.

مرحوم کاظم غراب، یکی از خیرین مشهد مقدس بود که بخشی از دارایی‌های خود را طی دو فقره وقف‌نامه به منظور برگزاری مراسم سالگرد شهادت امام رضا (ع) بر آستان قدس رضوی وقف کرد.

این واقف نیک‌اندیش پنج دانگ کارخانه کمپوت‌سازی ممتاز خراسان، نصف مشاع از اعیان یک قطعه زمین، نصف مشاع از کلیه موتورآلات منصوبه در کارخانه و مبلغی از سرمایه نقدی کارخانه را در 29 اسفند 1343 و 10 شهریور 1362 بر این آستان ملکوتی وقف کرده است. یک دانگ دیگر از محل این کارخانه و ماشین آلات منصوب در آن نیز توسط «مجدالدین مدنی»، از شرکا و همکاران مرحوم غراب در 8 بهمن 1366 بر آستان قدس رضوی وقف شده است.

توزیع بیرون بر 1900 پرس غذا

مرحوم غراب در وقف‌نامه‌های مذکور مقرر داشته تمامی درآمد و عایدات موقوفات، پس از کسر عوارض و مخارج ضروری کارخانه و اجرت کارگر، کارمند و غیره، حق الزحمه مدیر کارخانه، حق ‌النظاره و حق التولیه، در شب شهادت امام رضا (ع) برای پذیرایی و اطعام آبرومندانه خدام، دربانان، مأموران تشریفات، خدمتگزاران، کارمندان ادارات تابعه آستان قدس رضوی که در مشهد انجام وظیفه می‌کنند و همچنین زائران مرقد مطهر حضرت رضا (ع) صرف شود.

به منظور اجرای نیت این واقف، امسال هزار و 900 پرس غذا زیر نظر معاونت خدمات زائران حرم مطهر رضوی در میهمان‌سرای امام رضا (ع) با رعایت کامل دستورالعمل‌های بهداشتی دوران مقابله با بیماری کرونا طبخ، بسته‌بندی و به صورت بیرون‌بر توزیع خواهد شد.

افزودن دیدگاه جدید:

متن ساده

HTML محدود

Image CAPTCHA
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید
ارتباط با ما