۱۴۰۰-۰۷-۱۴
مرکز «تست سریع کرونا» در جوار حرم رضوی راه‌اندازی شد
همزمان با ایام پایانی ماه صفر، مرکز تشخیص سریع و رایگان بیماری کرونا با انجام تست «پی. سی. آر» به همت مؤسسه درمانی آستان قدس در جوار حرم امام رضا (ع) راه‌اندازی شد.

مدیرعامل مؤسسه درمانی آستان قدس رضوی در گفت‌وگو با آستان نیوز با اعلام این خبر، اظهار کرد: این مرکز تست سریع کرونا در آستانه سالروز رحلت پیامبر اکرم(ص) و شهادت امام حسن مجتبی(ع) و امام رضا(ع) با همکاری مرکز بهداشت ثامن به منظور آرامش خاطر محدود زائرانی که در این ایام برای زیارت بارگاه ملکوتی رضوی به مشهدمقدس مشرف شدند، راه‌اندازی شده است.

دکتر سیدسعید سعیدی شهری افزود: زائران مشکوک ابتلا به بیماری کرونا طبق معاینه پزشکان دارالشفای امام رضا(ع) و معرفی آنها می‌توانند از ساعت 8 تا 19 برای انجام این تست پی. سی. آر سریع کرونا به این مرکز در نزدیکی دارالشفاء واقع در خیابان شیرازی، انتهای کوچه ملک مراجعه کنند.

وی ادامه داد: این بیماران پس از دریافت سریع پاسخ تست کرونا در مدت 15 دقیقه می‌توانند خدمات درمانی خود در درالشفای امام رضا(ع) را ادامه دهند.

مدیرعامل مؤسسه درمانی آستان قدس رضوی گفت: دارالشفای امام رضا(ع) با دارا بودن دو بخش آزمایشگاه و رادیولوژی، از ابتدای شیوع بیماری کرونا در شهر مشهد به عنوان «مرکز سطح دو مقابله با کرونا» آماده ارائه خدمات تشخیصی به بیماران مشکوک ابتلا به این ویروس بوده است. همچنین کمیته‌ای تخصصی متشکل از پزشک، پرستار و استقرار آمبولانس، به طور شبانه‌روزی در دارالشفا آماده بررسی اولیه بیماران مشکوک مبتلا به کرونا است.

سعیدی شهری تصریح کرد: این مؤسسه در حوزه واکسیناسیون کرونا نیز اقدامات ارزشمندی را در قالب همکاری با دانشگاه علوم پزشکی مشهد در چند ماهه اخیر انجام داده است.

افزودن دیدگاه جدید:

متن ساده

HTML محدود

Image CAPTCHA
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید
ارتباط با ما