مدیرعامل مؤسسه درمانی آستان قدس خبر داد:
۱۴۰۰-۰۷-۱۲
آماده باش پایگاه های فوریت های پزشکی حرم امام رضا (ع)
مدیرعامل مؤسسه درمانی آستان قدس از آمادگی کامل پایگاه های فوریت های پزشکی حرم امام رضا (ع) برای خدمت‌رسانی به زائران در ایام پایانی ماه صفر خبر داد.

دکتر سیدسعید سعیدی شهری، مدیرعامل مؤسسه درمانی آستان قدس رضوی در گفت‌وگو با آستان نیوز بیان کرد: با توجه به پیش‌بینی حضور جمعی از زائران و مجاوران در ایام پایانی ماه صفر در صحن و سرای رضوی، نیروهای پایگاه های فوریت های پزشکی حرم امام رضا (ع )برای ارائه خدمات به بیماران اورژانسی تا شامگاه جمعه، 16 مهر به حالت آماده‌باش درآمدند.

وی گفت: در این راستا علاوه بر 5 پایگاه ثابت و شبانه‌روزی فوریت‌های پزشکی حرم مطهر رضوی در صحن‌های انقلاب اسلامی، جمهوری اسلامی، پیامبر اعظم (ص) و...، 5 پایگاه فوریت‌های پزشکی دیگر نیز در اماکن متبرکه رضوی فعال شد و در مجموع تعداد آنها به 10 پایگاه رسید.  

سعیدی شهری به تقویت نیروهای پایگاه های فوریت های پزشکی حرم امام رضا (ع) اشاره و اضافه کرد: پایگاه مجهز فوریت‌های پزشکی صحن امام حسن مجتبی (ع) نیز با حضور متخصص طب اورژانس آماده ارائه خدمات رایگان و شبانه‌روزی به بیماران است.

مدیرعامل مؤسسه درمانی آستان قدس رضوی اظهار کرد: علاوه بر 3 دستگاه آمبولانس این مؤسسه که در صحن و سرای رضوی آماده‌باش هستند، 10 دستگاه آمبولانس اورژانس 115 مشهد نیز در ایام رحلت پیامبر اکرم (ص) و شهادت امام حسن مجتبی (ع) و امام رضا (ع) در رینگ‌های نخست حرم مطهر مستقر می‌شوند.

وی با بیان اینکه نیروهای پایگاه های فوریت های پزشکی حرم امام رضا (ع) در سه شیفت صبح، بعدازظهر و شب در ایام پایانی صفر آماده خدمت‌رسانی هستند، افزود: در مجموع در هر شیفت، نزدیک به 50 نیروی اورژانس و پرستاری مؤسسه درمانی آستان قدس رضوی، اعم از نیروهای رسمی و همچنین خادمین سلامت استانی و کشوری در ارائه این خدمات پزشکی همکاری خواهند داشت.

سعیدی شهری با اشاره به ارائه خدمات متنوع درمانی دارالشفای امام رضا (ع) همچون آزمایشگاه، دندانپزشکی، همودیالیز و...، گفت: نیروهای بخش پزشکان عمومی و پرستاری و خدماتی این مرکز درمانی نیز در ایام پایانی ماه صفر افزایش یافته است. همچنین بخش رادیولوژی آن آماده ارائه خدمات 24 ساعته در این ایام است.

وی بیان کرد: مؤسسه درمانی آستان قدس رضوی، خدمات پشتیبانی دارویی و تجهیزاتی در راستای ارائه خدمت پزشکی سرپایی به زائران پیاده ایام پایانی صفر حرم امام رضا (ع) به موکب‌های بین راهی جاده سرخس که توسط دربانان حرم مطهر راه‌اندازی شده و همچنین موکب مؤسسه تربیت بدنی آستان قدس رضوی در چهارراه خیام ارائه داده است.

افزودن دیدگاه جدید:

متن ساده

HTML محدود

Image CAPTCHA
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید
ارتباط با ما