۱۴۰۰-۰۶-۲۵
نمایشگاه محصولات فرهنگی آستان قدس در پاکستان
معاون بین‌الملل سازمان علمی و فرهنگی آستان قدس رضوی از برپایی نمایشگاه محصولات فرهنگی این آستان مقدس در شهر لاهور پاکستان خبر داد.

به گزارش آستان‌نیوز، حجت‌الاسلام سید محمد ذوالفقاری، معاون بین‌الملل سازمان علمی و فرهنگی آستان قدس رضوی از برپایی نمایشگاه محصولات فرهنگی این آستان مقدس در شهر لاهور پاکستان خبر داد.

وی در جلسه ای که در خصوص برپایی این آوردگاه فرهنگی برگزار شد، گفت: با توجه به ظرفیت‌های فرهنگی موجود در کشور پاکستان و ارادات و علاقه‌ای که مردم این کشور به ساحت علی بن موسی الرضا(ع) دارند و همچنین علاقه و اقبال آن‌ها به محصولات فرهنگی و هنری که منتسب به امام رضا(ع) است، نمایشگاه محصولات فرهنگی آستان قدس رضوی در خانه فرهنگ سازمان فرهنگ و ارتباطات شهر لاهور در کشور پاکستان برپا می‌شود.

وی تصریح کرد: در این مدت پیگیری‌هایی از سوی معاونت بین‌الملل سازمان علمی و فرهنگی آستان قدس رضوی صورت گرفته و خانه فرهنگ لاهور در این زمینه همکاری‌های بسیار خوبی داشته است.

معاون بین‌الملل سازمان علمی و فرهنگی آستان قدس رضوی یکی از این همکاری‌ها را ذائقه‌شناسی مردم پاکستان ذکر کرد و ادامه داد: در همین راستا محصولات آفرینشهای هنری و تولیدات «به‌نشر» در سایت‌ها و شبکه‌های اجتماعی در نمایشگاه محصولات فرهنگی به نمایش گذاشته شده تا استقبال مردم از این محصولات محک زده شود.

امیر مهدی حکیمی، مدیر عامل مؤسسه آفرینش‌های هنری آستان قدس رضوی نیز در این جلسه گفت: باید تمامی محصولات فرهنگی آستان قدس رضوی اعم از محصولات فرهنگی در حوزه سوغات زائر، محصولات هنری، کتاب و... با رویکرد رضوی، فرهنگی و اجتماعی در نمایشگاه دائمی لاهور عرضه شود که می‌تواند در شناسایی فرهنگ ایرانیان و رضوی کمک شایانی باشد.

افزودن دیدگاه جدید:

متن ساده

HTML محدود

Image CAPTCHA
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید
ارتباط با ما