با حضور کودکان غیر ایرانی انجام شد؛
۱۴۰۰-۰۶-۲۲
برگزاری ویژه برنامه حضرت رقیه (س) در حرم رضوی
مراسم گرامیداشت شهادت مظلومانه حضرت رقیه (س) با عنوان «یا رقیه الحسین (س)» با حضور جمع محدودی از کودکان غیر ایرانی در حرم مطهر رضوی برگزار شد.

به گزارش آستان نیوز، گرامیداشت رحلت مظلومانه حضرت رقیه (س) با عنوان «یا رقیه الحسین (س)» ویژه کودکان غیرایرانی در حرم امام رضا (ع) برگزار شد.

همزمان با سالروز شهادت دردانه امام حسین (ع)، حضرت رقیه (س) مراسم گرامیداشتی با عنوان «یا رقیه حسین» با حضور جمعی از کودکان غیر ایرانی مقیم مشهد به همت مدیریت زائران غیرایرانی آستان قدس رضوی و با همکاری جامعه المصطفی العالمیه در صحن غدیر حرم مطهر حضرت رضا(ع) برگزار شد.

این مراسم با هدف معرفی شخصیت حضرت رقیه (س) برای کودکان و رساندن پیام آزادی‌خواهی و مظلومیت اهل بیت(ع) به گوش جهانیان برپا شد.

در ویژه برنامه سالروز شهادت حضرت رقیه (س)، کودکانی از کشورهای لبنان، عراق، سوریه، افغانستان، پاکستان، هندوستان، تانزانیا و مالزی حضور داشتند.

این برنامه با تلاوت آیاتی چند از کلام الله مجید توسط سیدعلی اصغر حسینی از کشور افغانستان آغاز شد و در ادامه سیدمحمدجواد منتخب از کشور لبنان و سید مطهره حسینی از کشور افغانستان با اجرای دکلمه‌ به ذکر مصیبت حضرت رقیه (س) پرداختند.

در ادامه این گردهمایی نیز جمعی از کودکان از کشورهای مختلف در قالب گروه سرود مهدی یاوران به اجرای برنامه پرداختند و در پایان نیز با اهدای هدایایی همچون کتاب و عروسک از کودکان تقدیر به عمل آمد.

افزودن دیدگاه جدید:

متن ساده

HTML محدود

Image CAPTCHA
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید