۱۴۰۰-۰۵-۲۷
توسعه فضای فیزیکی داروخانه مرکزی امام رضا(ع) برای کمک به بیماران کرونایی
با هدف تسریع در خدمت‌رسانی به بیماران کرونایی و کاهش زمان انتظار همراهان بیمار برای دریافت دارو، آستان قدس رضوی ساختمان مرکز پخش انتشارات به‌نشر را برای پشتیبانی از داروخانه مرکزی امام رضا(ع) در اختیار موسسه خدمات دارویی رضوی قرار داد.

به گزارش آستان نیوز، پس از صدور دستور ۸ ماده‌ای تولیت آستان قدس رضوی برای بسیج امکانات در مقابله با موج پنجم کرونا، موسسه خدمات دارویی به عرصه تامین داروهای ضروری بیماران کرونایی ورود کرد تا کمبودهای این حوزه را تامین کند.

خرید مستقیم ۴۰ هزار آمپول رمدسیویر از تهران و عرضه آن در بیمارستان مرکزی امام از جمله این اقدامات بود که به طور طبیعی با مراجعه گسترده خانواده‌های بیماران همراه شد. در همین راستا برای کاهش زمان انتظار مراجعه‌کنندگان به داروخانه امام رضا(ع)، آستان قدس رضوی ساختمان مجاور آن که در اختیار انتشارات به‌نشر است را هم برای خدمت‌رسانی به بیماران کرونایی و عرضه داروهای مورد نیاز آن‌ها اختصاص داد.

فعالیت داروخانه جدید از ۲۷ مرداد

دکتر سید مهدی هاشمی‌نژاد، مدیرعامل مؤسسه خدمات دارویی رضوی در این‌باره گفت: برای تسریع در ارائه خدمت  به بیماران کرونایی در داروخانه امام و کاهش حجم مراجعات، فروشگاه کتاب «به‌نشر» در نزدیکی این داروخانه به طور موقت برای افزایش فضای خدمت‌رسانی آماده شده است.

دکتر سید مهدی هاشمی‌نژاد ادامه داد: این داروخانه که به سیستم نرم‌افزاری تجهیز شده، از ۲۷ مرداد خدمت‌رسانی به بیماران کرونایی را آغاز خواهد کرد.

وی تصریح کرد: این داروخانه با اخذ مجوز از معاونت غذا و دارو به مدت ۳ ماه به ارائه خدمات به بیماران کرونایی خواهد پرداخت و در صورت نیاز و تداوم شرایط بحرانی در مشهد، مجوز آن تمدید خواهد شد.

مدیرعامل مؤسسه خدمات دارویی رضوی با اشاره به اینکه داروخانه مرکزی امام با بیش از۷۰ نفر در سه شیفت کاری و پذیرش شبانه روزی، به ۱۵۰۰ نفر از بیماران کرونایی خدمات ارائه می‌دهد، اظهار امیدواری کرد با راه اندازی داروخانه جدید، از حجم مراجعان به داروخانه امام و زمان انتظار همراهان کاسته و روند ارائه خدمات به بیماران کرونایی تسریع شود.

تامین ۴۰هزار رمدسیویر و  ۱۲ هزار آنوکساپارین

وی در بخش دیگر سخنان خود با اشاره به تهیه ۴۰ هزار داروی رمدسیویر برای بیماران کرونایی توسط موسسه خدمات دارویی رضوی اشاره کرد و افزود: این مؤسسه تمام توان خود را برای تامین نیازهای دارویی بیماران کرونایی به کار گرفته و با توجه به کمبود مقطعی آمپول رمدسیویر، یکی از اقدامات مهم در این حوزه، خرید و انتقال حجم قابل توجهی از این آمپول به مشهد بوده است.

هاشمی‌نژاد اضافه کرد: در این راستا طی دو هفته گذشته در ۴ مرحله ۴۰ هزار رمدسیویر  و ۱۲ هزار داروی آنوکساپارین با همکاری شرکت یاراطب ثامن به طور مستقیم از کارخانه تهران خریداری و برای توزیع به داروخانه‌های مشهد انتقال داده شده است که خوشبختانه خرید این داروها توسط موسسه خدمات دارویی رضوی و توزیع آن در داروخانه مرکزی و اورژانس عدالتیان مشهد، توانسته طی روزهای اخیر، مشکل کمبود داروی بیماران کرونایی در خراسان رضوی را برطرف کند.

عبور از روزهای سخت کرونایی با همدلی و اقدامات جهادی

حسین سعیدی، مدیرعامل انتشارات آستان قدس رضوی نیز در این باره گفت: با توجه به تاکید‌ات تولیت آستان قدس رضوی بر تسریع ارائه خدمات به بیماران کرونایی، فروشگاه «به‌نشر» واقع در خیابان رازی که یکی از مراکز پر فروش و قدیمی کتاب انتشارات آستان قدس است، به طور کامل تخلیه شده تا برای تامین اقلام مورد نیاز بیماران کرونا در اختیار موسسه خدمات دارویی رضوی قرار بگیرد.

سعیدی افزود: در این شرایط بحرانی شهر مشهد و میزان بالای مراجعات به داروخانه مرکزی امام، تصمیم گرفتیم فروشگاه «به‌نشر» در نزدیکی این داروخانه را تعطیل کنیم و فضای آن را به داروخانه اختصاص دهیم تا با لطف و عنایت خداوند متعال از این روزهای سخت نیز عبور کنیم.

وی ادامه داد: «به‌نشر» از ابتدای شیوع کرونا با مشارکت ستاد فرمان اجرایی امام خمینی(ره) در مراکز فروش و عرضه کتاب در مشهد و سراسر کشور برای جلوگیری از گسترش ویروس کرونا ماسک و مواد ضد عفونی کننده در اختیار مراجعان قرار داده است.

افزودن دیدگاه جدید:

متن ساده

HTML محدود

Image CAPTCHA
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید