۱۴۰۰-۰۵-۰۲
گل‌آرایی حرم امام رضا (ع) در آستانه عید غدیر
صحن و سرای حرم امام رضا (ع) در آستانه عید غدیر خم با 50 هزار بوته گل آراسته می‌شود.

به گزارش آستان نیوز،  صحن و سرای حرم امام رضا (ع) در آستانه عید غدیر خم با 50 هزار بوته گل آراسته می‌شود. 

خادمان خستگی‌ناپذیر حرم مطهر امام رضا (ع) به مناسبت عید غدیر، هر روز با طراحی فضای سبز و گل‌آرایی بخش‌های مختلف همچون حوض‌ها، آب نماها و ورودی‌‌ها بر زیبایی آستان مصفای رضوی می‌افزایند.

درختچه‌های فصلی و شمشادها تا بوته گل‌های شمعدانی‌، اطلسی، جعفری، ناز یخی، پریوش و تاج خروس با دقت و ظرافت خاصی در این حریم قدسی کاشته و پیراسته می‌شوند تا زیبایی را میهمان چشمان مشتاق محبان اهل بیت(ع) در این گوشه جهان کنند.

گل‌آرایی ویژه المان گنبد خضرای صحن پیامبر اعظم(ص) حرم امام رضا (ع) نیز با توجه به گرمی هواو برگزاری مراسم‌های ویژه دهه ولایت و عید غدیر در این صحن بزرگ بازپیرایی می‌شود تا حس معنوی زائران دوچندان شود. گل‌های آپارتمانی نیز در مسیرهای تشرف زائران به رواق‌های حرم مطهر رضوی چیدمان شده است.

نگهداری، بازپیرایی و افزایش سطح گل‌آرایی حرم امام رضا (ع) به مناسبت دهه ولایت از آستانه عید قربان آغاز شده است که این برنامه گل‌آرایی در عید غدیر خم به اوج خود خواهد رسید.

همچنین به مناسبت اعیاد دهه ولایت و امامت، عطرافشانی حرم مطهرامام رئوف (ع) با استفاده از اسانس‌های مورد تأیید آستان قدس رضوی توسط دستگاه‌های ‌هواساز در حال انجام است تا فضای رواق‌ها معطر شود و ارادتمندان امام رضا (ع) شمیم خوشی را استشمام کنند.

افزودن دیدگاه جدید:

متن ساده

HTML محدود

Image CAPTCHA
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید