دبیرکل بنیاد بین المللی غدیر خواستار شد:
۱۴۰۰-۰۵-۰۲
رسیدگی به نیازمندان در عید غدیر
دبیرکل بنیاد بین‌المللی غدیر گفت: همانگونه که در ایام محرم در تمام کشور برای امام حسین(ع) مراسم عزاداری برپا می‌کنیم، در عید غدیر نیز باید برای شاد کردن دل مومنان و نیازمندان تلاش کنیم.

به گزارش آستان نیوز، همایش بزرگ «ابلاغ» به همت موسسه بقاع متبرکه و اماکن مذهبی آستان قدس رضوی با حضور آیت الله کاظم صدیقی، امام جمعه موقت تهران و دبیر کل بنیاد بین‌المللی غدیر و همچنین جمعی از مسئولان فرهنگی و زائران و مجاوران در جوار گلزار شهدای رضوی در آرامگاه خواجه ربیع مشهد برگزار شد.

در این مراسم، آیت الله صدیقی، امام جمعه موقت تهران با بیان اینکه محبت و عشق به حضرت علی(ع) امری باطنی است، اظهار کرد: براساس آیه ولایت (آیه55 سوره مائده)، حضرت علی(ع)، آن خورشید عالم تاب جانشین پیامبر اکرم(ص) و صاحب مقام امامت و ولایت هستند. این آیه با «إنما» آغاز می‌شود که مفهوم جمله را منحصر می‌کند و اشاره به حضرت علی(ع) و بخشش ایشان در نماز دارد.

امام جمعه موقت تهران در ادامه اظهار کرد: عید غدیر یک هشدار به جامعه عرب در آن زمان است که جایگاه حضرت علی(ع) را نشناختند و به دنبال کسانی رفتند که سابقه شرک و بت پرستی داشتند و حضرت علی(ع)، آن جان برکف در راه رسول خدا(ص) را تنها گذاشتند.

وی بیان کرد: بنا بر آیات قرآن کریم، واقعه غدیر برای همه ما درس آموز است و امروز نیز هستند کسانی‌که سر سفره امام و انقلاب بزرگ شدند، ولی در باطن منافق هستند و مدعیان دروغین ایمان شناخته می‌شوند که هرگاه منافعشان به خطر افتد، در جامعه آشوب ایجاد می‌کنند.

دبیرکل بنیاد بین المللی غدیر با بیان اینکه غدیر یک واقعه نیست؛ بلکه یک مکتب و جریان حق علیه باطل و ظلم و ستم است، ادامه داد: ولایت بندگی نیست؛ بلکه ولایت در صداقت، عشق به مردم، رسیدگی به امورات نیازمندان، حفظ حریم خانواده، نوامیس و آبروی مردم، ایثار در راه خداوند و دل کندن از مال دنیا تعریف می‌شود.

امام جمعه موقت تهران با اشاره به اینکه اجتماعات غدیری لبیک به رهبر معظم انقلاب است، افزود: عید غدیر نمایانگر سبک زندگی و ایثار وفداکاری است.

وی با بیان اینکه محبت مومن به حضرت علی(ع)، باطنی است و یک جذبه محسوب می‌شود، ادامه داد: محبت حضرت علی(ع) به زبان نیست، قلم خلقت خدا بر قلب ما نوشته شده است وکسی نمی‌تواند آن را پاک کند.

دبیرکل بنیاد بین المللی غدیر ادامه داد: آیاتی در قرآن کریم در شأن نزول حضرت علی(ع) از جمله آیات ولایت، آیه لیله المبیت، آیه تطهیر و... نازل شده که می‌توان گفت حضرت علی(ع)، قرآن ناطق و جلوه کتاب الله و براساس فرمایش پیامبر(ص)، حجت خدا در زمین و خلیفه الله است.

وی در پایان با اشاره به اینکه باید عید غدیر را همانند عاشورا فرهنگ کنیم، یادآور شد: همانگونه که در ایام محرم در تمام کشور برای امام حسین(ع) مراسم عزاداری برپا می‌کنیم، در عید غدیر نیز در سراسر کشور برای شاد کردن دل مومنان و نیازمندان تلاش کنیم چراکه گره گشایی از مردم و کمک به نیازمندان با توزیع غذا، سبدهای اقلام غذایی، تامین جهیزیه و... مصداق شادی عید غدیر است.

حجت الاسلام نبئی، مسئول قرارگاه حیات آرامگاه خواجه ربیع مشهد نیز در این مراسم گفت: بزرگداشت عید سعید غدیر در کشور مظلوم واقع شده است و فعالان فرهنگی باید بیش از این برای ترویج معارف علوی و گرامیداشت این عید سعید تلاش کنند؛ چرا که اگر واقعه غدیر به فراموشی سپرده نمی‌شد، ما شاهد حوادث بعد از آن از جمله شهادت حضرت زهرا(س)، واقعه خونین کربلا و... نبودیم.

حجت الاسلام نبئی با اشاره به برگزاری مراسم‌های مختلف جشن عید غدیر در گلزار شهدای رضوی در آرامگاه خواجه ربیع اظهار کرد: به امید خداوند در شب و روز عید غدیر نیز مراسم‌های جشن همراه با اطعام غذا در این زیارتگاه برگزار خواهد شد.

افزودن دیدگاه جدید:

متن ساده

HTML محدود

Image CAPTCHA
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید