در دهه ولایت انجام می‌شود؛
۱۴۰۰-۰۴-۳۱
برگزاری نخستین همایش علمی «‌ترجمان غدیر»
نخستین همایش علمی «‌ترجمان غدیر» به همت نمایندگی بنیاد پژوهشهای اسلامی آستان قدس رضوی در قم، همزمان با دهه امامت و ولایت برگزار می‌شود.

به گزارش اداره روابط عمومی و بین‌الملل بنیاد پژوهشهای اسلامی آستان قدس رضوی، نخستین همایش علمی «‌ترجمان غدیر» به همت نمایندگی بنیاد پژوهشهای اسلامی آستان قدس رضوی در قم، همزمان با دهه امامت و ولایت برگزار می‌شود.

همایش «‌ترجمان غدیر» درقالب وبینار و در پنج نشست تخصصی پیش‌بینی شده است که در نخستین روز آن، دوم مردادماه از ساعت 11 تا 13 با عنوان نشست «حج بَلاغ یا حج وَداع» برگزار می‌شود که حجت الاسلام و المسلمین مهدوی راد، دانشیار دانشگاه تهران در آن به ایراد سخن می‌پردازد.

دومین نشست این همایش، در روز یکشنبه سوم مردادماه از ساعت 11 تا 13 با حضور حجت‌الاسلام و السملیمن محمد اسعدی، دانشیار پژوهشگاه حوزه و دانشگاه و با موضوع «امامت و چالش تکفیر در اندیشه شیعی» برگزار می‌شود.

همچنین «نقش امام در علم کلام» عنوان دیگر نشستی است که در همایش «‌ترجمان غدیر»، دوشنبه چهارم مرداد ماه از ساعت 11 تا 13 با حضور حجت‌الاسلام و المسلمین رضا برنجکار، استاد تمام دانشگاه تهران برگزار خواهد شد.

در این همایش، سه شنبه 5 مردادماه نیز از ساعت 11 تا 13 نیز نشستی با عنوان «جایگاه علامه میر حامد حسین و کتاب عقبات الانوار در امامت پژوهی معاصر» با حضور حجت‌الاسلام و المسلمین محمد تقی سبحانی، رئیس انجمن کلام حوزه علمیه برگزار می شود.

در آخرین نشست همایش «‌ترجمان غدیر» نیز موضوع «ارزیابی راهبردهای اهل سنت از تلقی شیعه در تفسیر آیات ولایت» توسط حجت‌الاسلام و المسلمین فتح الله نجارزادگان، استاد تمام دانشگاه تهران در تاریخ چهارشنبه ششم مردادماه از ساعت 11 تا 13 تبیین و بررسی می‌شود.‌

علاقه‌مندان برای حضور و بهره‌مندی از مطالب این نشست‌ها می‌توانند به نشانی webinar.razavi.ir.qom، aparat.com/qomislamic/live و/qomislamic inestagram.com مراجعه کنند.

نخستین همایش علمی «‌ترجمان غدیر»

 

افزودن دیدگاه جدید:

متن ساده

HTML محدود

Image CAPTCHA
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید