۱۴۰۰-۰۴-۲۹
میزبانی از زائران امام رضا(ع) در مراسم دعای عرفه و عید قربان
همزمان با فرارسیدن عید قربان و برگزاری مراسم باشکوه دعای عرفه، بارگاه ملکوتی امام رضا(ع) آماده میزبانی از شیفتگان اهل بیت(ع) با رعایت کامل دستورالعمل‌های بهداشتی است.

به گزارش آستان نیوز، در آستانه عید قربان، صحن و سرای رضوی با فضاآرایی، گل‌آرایی و فرش‌آرایی ویژه حال و هوای خاصی پیدا کرده است و خادمان و خادمیاران این قطعه از بهشت در تب و تاب خدمت‌رسانی به زائران و مجاورانی هستند که برای قرائت دعای روح‌بخش عرفه به حرم مطهر امام رضا(ع) مشرف می‌شوند.

فضاآرایی ویژه

معاونت خدمات زائران حرم مطهر رضوی با همکاری شرکت فرش آستان قدس رضوی، اماکن متبرکه رضوی را در این روزها با رعایت فاصله‌گذاری اجتماعی مفروش خواهند کرد. به‌طوری‌که 170 تا 210 هزار مترمربع از صحن‌های مرکزی، پیرامونی و مبادی ورودی‌ ویژه مراسم دعای عرفه و 140 هزار مترمربع از صحن‌ها نیز برای اقامه نماز عید قربان مفروش خواهد شد.

همچنین به مناسبت عید قربان، فضاآرایی حرم مطهر با نصب ریسه‌های رنگی انجام شده است که در ادامه دهه ولایت، این برنامه با نصب پارچه‌های رنگی و کتیبه‌های ویژه مناسبتی بیش از پیش خواهد شد و حال و هوای معنوی این ایام را در آستان مصفای رضوی پررنگ‌تر می‌کند.

گل‌آرایی حرم امام رضا(ع) نیز همزمان با نهم ذی‌الحجه در حال انجام است و جای جای این آستان ملکوتی با گل‌های رنگارنگ فصلی آراسته شده است.

از تنظیف و ضدعفونی تا تهیه اقلام مصرفی

نظافت و غبارروبی اماکن متبرکه رضوی نیز در آستانه عید قربان و آغاز دهه ولایت از چند روز قبل آغاز شده است. همچنین به طور مستمر سطوح و مکان‌های پرتردد زائران همچون سرویس‌های بهداشتی، ضدعفونی می‌شود.

به همت معاونت خدمات زائران حرم مطهر رضوی، تمامی پیش‌بینی‌های لازم برای تهیه اقلام مصرفی مورد نیاز زائران به ویژه اقلام بهداشتی همچون محلول ضدعفونی‌کننده دست و ماسک انجام شده و نظارت بر رعایت بهداشت و دستورالعمل‌های مربوطه در دوران مقابله با بیماری کرونا در حرم مطهر رضوی نیز به طور دقیق و جدی در حال انجام است.

همچنین خادمیاران سلامت با توزیع ماسک و محلول ضدعفونی کننده دست در گوشه و کنار صحن و سرای رضوی حضور دارند تا زائران با آرامش خاطر از مراسم‌های مختلف این آستان نورانی در عید قربان بهره‌مند شوند.

پذیرایی از زائران

250 هزار بطری آب معدنی و 50 هزار بسته متبرک نیز به ترتیب برای پذیرایی از زائران و مجاوران حاضر در مراسم معنوی عرفه و روز عید قربان تدارک دیده شده که با رعایت کامل شیوه‌نامه‌های بهداشتی توزیع خواهد شد.

تعداد نیروهای معاونت خدمات زائران نیز افزایش یافته؛ به طوری‌که تعداد خادمان بخش صندلی چرخدار در مراسم دعای عرفه و روز عید قربان دو برابر خواهد شد. همچنین به منظور بهره‌مندی بیشتر زائران از فضای پارکینگ‌های حرم مطهر امام رضا(ع)، پارکینگ رضوان در ضلع شمالی حرم مطهر، حد فاصل خیابان طبرسی و خیابان شیرازی، برای استفاده کارکنان و خدمه آستان قدس رضوی هماهنگ شده است.

افزودن دیدگاه جدید:

متن ساده

HTML محدود

Image CAPTCHA
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید
ارتباط با ما