همکاری های کتابخانه آستان قدس رضوی و عتبه حسینی توسعه می‌یابد؛
۱۴۰۰-۰۴-۲۷
امضای تفاهم نامه فرهنگی بین حرم رضوی و عتبه حسینی
طی نشستی که با حضور رئیس سازمان کتابخانه ها، موزه ها و مرکز اسناد آستان قدس رضوی و رئیس کتابخانه عتبه حسینی برگزار شد، تفاهم‌نامه همکاری علمی و فرهنگی میان این دو کتابخانه به امضا رسید.

به گزارش آستان نیوز، رئیس سازمان کتابخانه ها، موزه ها و مرکز اسناد آستان قدس رضوی در این نشست تعامل را نقطه عطف ارتباط فرهنگی میان عتبات عالیات و سایر عتبه مقدسه دانست و بر اراده و عظم جدی مسئولان آستان قدس رضوی بر این توسعه این تعاملات تاکید کرد.
حجت الاسلام سیدجلال حسینی همچنین توسعه این هم افزایی را باعث خدمت رساني بهتر به زائران در محورهاي فرهنگي، علمي، پژوهشي، مطالعاتي، نسخ خطي برشمرد.
در این جلسه رئیس کتابخانه عتبه حسینی نیز ضمن اشاره به پیگیری فعالیت های آستان قدس در ابعاد مختلف اقتصادی اجتماعی، علمی و فرهنگی، این سازمان را الگویی برای سایر عتبات در ارائه خدمات عنوان کرد.
شیخ رائد حیدری زندگی در دوران حکومت دیکتاتوری صدام را باعث انزوا و عقب ماندگی فعالیت های فرهنگی اعتاب مقدسه دانست و گفت: از سال 2004 میلادی با تاسیس کتابخانه عتبه حسینی و سایر اقدامات تلاش داریم تا بتوانیم آنچه طی این دوران از دست داده ایم را برای ارائه بهتر خدمت به زائران احیاء کنیم.
در این نشست بر ضرورت تعامل و همکاری بین دو کتابخانه در زمینه‌های آموزشی و تبادلات اطلاعات تاکید شد.

افزودن دیدگاه جدید:

متن ساده

HTML محدود

Image CAPTCHA
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید